zamknij

Wiadomości

Kukiz15 powalczy o prezydenturę we Wrocławiu

2018-09-22, Autor: Marcin Torz

Ugrupowanie Kukiz15 przedstawiło dziś swojego kandydata na prezydenta Wrocławia. Został nim Zbigniew Jarząbek, wcześniej związany z ruchami Janusza Korwina – Mikkego.

O kandydaturze Zbigniewa Jarząbka mówiło się już od jakiegoś czasu, choć ugrupowanie Kukiz15 miało już tylu „kandydatów na kandydatów”, że kolejne nazwisko nie robiło większego wrażenia. Przypomnijmy, że najpierw brany był pod uwagę Waldemar Bednarz, który w poprzednich wyborach starał się zostać prezydentem Wrocławia, jako przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Reklama

Bednarz chciał działać metodą faktów dokonanych i sam siebie ogłosił kandydatem Kukiz15, co nie spodobało się działaczom ugrupowania, którzy ostatecznie nie zgodzili się na jego start.

Później wymieniano Macieja Lisowskiego, wrocławskiego lidera tej formacji, który jednak nie zdecydował się na kandydowanie. Na giełdzie pojawiło się też nazwisko Witolda Studniarczyka, ale on z kolei wcześniej popierał Alicję Chybicką, która miała być kandydatką Platformy Obywatelskiej, czego inni działacze ruchu Pawła Kukiza nie chcieli wybaczyć.

Sam lider, czyli poseł Paweł Kukiz, wahał się, czy nie poprzeć Katarzyny Obary- Kowalskiej, która jest kandydatką Bezpartyjnego Wrocławia. Doszło nawet do spotkań na ten temat, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Koniec końców Kukiz15 postawił na Zbigniewa Jarząbka. To polityk, który wcześniej związany był z Januszem Korwinem – Mikke. Startował w wyborach do sejmiku i senatu, ale bez powodzenia.

Jarząbek to wrocławski przedsiębiorca, znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, w których często oskarża o nieudolność polityków, jak i urzędników.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Adolf Juzwenko powinien zrezygnować z funkcji dyrektora Ossolineum?
Oddanych głosów: 306