zamknij

Kultura

Lars von Trier i Terrence Malick zamykają kino „Lwów”

2011-08-23, Autor: js
„Melancholia” Larsa von Triera oraz „Drzewo życia” Terrence’a Malicka. Oto dwa filmy, które już w ten czwartek, 25 sierpnia oficjalnie zakończą działalność kina „Lwów”.

Reklama

Zamknięcie „Lwowa” to dla wielu wrocławskich kinomaniaków kres pewnej epoki. Choć na otarcie łez 2 września wystartuje przebudowana była „Warszawa” – w postaci Dolnośląskiego Centrum Filmowego, części widzów trudno pogodzić się z tą decyzją (utworzono nawet specjalne wydarzenie w portalu Facebook „Nie zamykajcie Kina Lwów”).

Fakty ją jednak takie, że już w ten czwartek seanse „Melancholii” i „Drzewa życia” będą ostatnimi w kinie przy ul. Hallera. Odra Film, do której należy „Lwów”, zapewnia jednak, że zamknięcie instytucji nie jest definitywne i wiąże się zarówno ze niskim stanem technicznym obiektu oraz utrzymującą się niską frekwencją podczas projekcji.

Stąd pomysł, aby „Lwów” otwierany był na wybrane i zaplanowane wydarzenia kulturalne, które nie będą generować wielkich kosztów, a jednocześnie przyciągną większą grupę odbiorców. Już dziś mówi się, że pierwszą taką imprezą mógłby być festiwal dokumentu „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie”, zaś w przyszłości we „Lwowie” gościł by Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN lub Dolnośląskie Spotkania Podróżników.

Seanse na zamknięcie kina „Lwów”:
godz. 17.00 „Melancholia”
godz. 19.15 „Drzewo życia”.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~rola 2011-08-23 11:19:50

  ehh pamiętam jak w późnych latach osiemdziesiątych chodziłem do Przodownika na wszystkie filmy "karate".Filmy na tamte czasy były przekozackie, oglądałem z otwartą buzią. Do tej pory pamiętam tytuły jak "karatecy z kanionu żółtej rzeki", czy "Mistrzyni Wu-Dang". Stałem pod kinem i czekałem na innych widzów, bo seans był jak zebrało się co najmniej 3 osoby.
  Za to na przeboje jak "Mechagodzilla" czy "Winnetou" były tłumy.
  Fochy bileterki obowiązkowe sprawdzanie legitymacji szkolnej, zakup słonych paluszków i oranżady w woreczku (jak rodzice dali pieniążki) - łezka się w oku kręci, teraz seansy superprodukcji w multipleksach nie mają już takiej magii. chyba się człowiek starzeje ;)

  0 0
 • ~Krawcio 2011-08-23 12:03:29

  No pamiętam - Akademia Pana Kleksa, ehh :)

  0 0
 • ~qnik 2011-08-23 12:16:55

  Kino Lwów ma swoją magię. Seanse przyciągają brakiem 'bydła] na sali oraz rangą wyświetlanych tam filmów. Ogromna szkoda, że zamykają...

  0 0
 • ~Gość 2011-08-25 22:31:04

  Byłem pożegnać kino Lwów, oglądając \"Drzewo życia\". Ech...łza się kręci w oku, bo od dziecka chodziłem do Lwowa, ale też, do nieistniejącego od dawna Oka. Jednak, konstatacja jest następująca, ekonomia rządzi się twardymi prawidłami i niestety, ale trzeba się z tym pogodzić.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Zdechły Osa zrobi wielką karierę?
Oddanych głosów: 312