Lekcja koszykówki od mistrza. Pewne zwycięstwo Ślęzy w Poznaniu [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-03-04, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy odniosły kolejne zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. Wrocławianki pokonały na wyjeździe Enea AZS Poznań 81:68, posiadając kontrolę nad wynikiem od pierwszej do ostatniej minuty.

Mistrzynie Polski były faworytkami sobotniego spotkania i ze swojej roli wywiązały się bardzo dobrze. Być może w grze Ślęzy momentami było sporo mankamentów i niedociągnięć, ale ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Młody zespół z Poznania, w dodatku osłabiony brakiem Aleksandry Parzeńskiej, nie był w stanie zrobić krzywdy wrocławiankom. Dodajmy, że w szeregach Ślęzy zabrakło kontuzjowanej Marissy Kastanek i chorej Agnieszki Majewskiej.

Po niespełna pięciu minutach Ślęza prowadziła już 17:5. Na koniec pierwszej kwarty było zaś 26:19 dla wrocławianek. Początek drugiej odsłony przyniósł im serial punktowy 12:2. Enea AZS starał się odpowiadać głównie akcjami Jazmin DavisKateryny Rymarenko, ale na dobrze funkcjonujący zespół mistrzyń Polski to było zdecydowania za mało. Do przerwy niemal perfekcyjne zawody rozgrywała Tijana Ajduković. Środkowa Ślęzy "szkoliła" rywalki na wiele sposóbów. Enea AZS nie potrafił znaleźć na nią sposobu. Serbka skończyła mecz z 27 punktami, co jest jej rekordem sezonu.

Po dwóch kwartach wrocławianki prowadziły 49:32. Po zmianie stron ich przewaga urosła nawet do 22 oczek. Tyle tylko, że w ich grze zdarzały się przestoje, spowodowane być może zbytnim rozprężeniem. Ostatnie minuty trzeciej kwarty Enea AZS wygrał 8:0. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatniej odsłonie, jednak wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła utrzymać wrocławiankom dość przekonujące zwycięstwo.

Do końca sezonu zasadniczego Ślęza rozegra jeszcze cztery spotkania. Najbliższe w niedzielę 11 marca. Wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Pszczółką Polskim Cukrem AZS-em UMCS Lublin. Potem czeka je wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego, a następnie starcia z Artego Bydgoszcz i Wisłą Can-Pack Kraków.

Enea AZS Poznań - Ślęza Wrocław 68:81 (19:26, 13:23, 17:14, 19:18)
Enea AZS: Rymarenko 22 (2), Davis 17 (3), Marciniak 14, Woźniak 6, Bednarczyk 3 (1), Niemojewska 2, Tunstull 2, Stejskalova 2, Stefańczyk 0.
Ślęza: Ajduković 27, Szybała 13 (3), Treffers 11, Kaczmarczyk 9, Dikeoulakou 9 (1), Zoll-Norman 5, Sosnowska 4, Perez 2, Ndiba 1, Sklepowicz 0.