Lekkoatletyczne ME: Dwanaście medali Biało-Czerwonych

2018-08-13, Autor: prochu

Polscy lekkoatleci zakończyli zmagania w mistrzostwach Europy z 12 medalami. Ostatniego dnia zawodów Biało-Czerwoni dorzucili 3 krążki - złoty (Anita Włodarczyk w rzucie młotem), srebrny (Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów) i brązowy (Joanna Fiodorow - rzut młotem). Ten dorobek dał Polsce drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dorobek Polski mógł być jeszcze większy, ale w konkursie skoku o tyczce Piotr Lisek mimo świetnego wyniku (5,90 metra) zajął dopiero czwarte miejsce. W niedzielę wystąpili też ostatni wrocławscy lekkoatleci - maratończycy Arkadiusz GardzielewskiBłażej Brzeziński, obaj reprezentujący Śląsk Wrocław. Pierwszy z nich uzyskał czas 2:18:21, co dało mu 21. miejsce, a jego klubowy kolega był 45. (2:22:25).

Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (7-4-1), tuż za Wielką Brytanią (7-5-6). Złote krążki zdobyli Paulina Guba (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Anita Włodarczyk (rzut młotem), sztafeta biegowa 4 x 400 metrów (Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Ersetic) Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 metrów) i Adam Kszczot (bieg na 800 metrów). Srebro wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młodem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 metrów) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów), a brąz trafił do Joanny Fiodorow (rzut młotem).