Lekkoatletyczne ME: Polskie sztafety w finałach!

2018-08-11, Autor: prochu

Polskie sztafety 4 x 400 metrów awansowały do sobotnich finałów. Zarówno w męskiej, jak i żeńskiej rywalizacji brali udział lekkoatleci z Wrocławia.

Polki z Natalią Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) zajęły pierwsze miejsce w swoim biegu. Biało-Czerwone prowadziły od samego początku, a ostatecznie ukończyły bieg w czasie 3:28,52. Oprócz wrocławianki pobiegły jeszcze Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja WyciszkiewiczMartyna Dąbrowska. Finał żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów zaplanowany jest na sobotę, godzinę 21:50.

Dobry start mają za sobą także panowie, którzy co prawda zajęli czwarte miejsce w swoim biegu, ale wywalczyli awans do finału. Biało-Czerwoni uzyskali czas 3:02,75, a Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) biegł na drugiej zmianie. Finał odbędzie się kilka chwil przed zmaganiami pań - w sobotę o godzinie 21:30.

Na swoje starty czekają jeszcze Błażej BrzezińskiArkadiusz Gardzielewski (obaj Śląsk Wrocław), którzy w niedzielę o 10 pobiegną w maratonie, natomiast w piątek awansu do finału skoku o tyczce nie wywalczył Robert Sobera (AZS AWF). Wrocławianin zakończył rywalizację z wynikiem 5 metrów i 36 centymetrów.

Po pięciu dniach rywalizacji Polska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Nasi reprezentanci zdobyli dotąd sześć medali (3 złote i 3 srebrne), a wyprzedzają ich jedynie Niemcy (3-6-4) i Brytyjczycy (3-3-3). Złote krążki zdobyli Paulina Guba (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Michał Haratyk (pchnięcie kulą), a srebrne Paweł Fajdek (rzut młodem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów).