Lekkoatletyczne MŚ: Linkiewicz w półfinale, pierwsze medale Biało-Czerwonych

2017-08-08, Autor: prochu

W końcu dobre wieści z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Zawodniczka AZS-u AWF Wrocław Joanna Linkiewicz awansowała do półfinałów biegu na 400 metrów przez płotki, a Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły pierwsze medale dla Polski na tej imprezie.

Wrocławianka w pierwszej rundzie zajęła dopiero piąte miejsce w swoim biegu, ale osiągnięty czas (56,18 sek.) pozwolił jej cieszyć się z awansu do półfinałów. - Zwykle jest tak, że biegi kwalifikacyjne idą mi słabiej, a rozkręcam się w kolejnych startach - mówiła po swoim biegu wrocławianka. Miejmy nadzieję, że we wtorkowym półfinale (godz. 21:35) Polce pójdzie jeszcze lepiej niż w poniedziałek i wywalczy sobie miejsce w finale.

Polscy kibice w końcu doczekali się medali! Czwarty dzień zmagań przyniósł dwa krążki, oba w jednej konkurencji - rzucie młotem. Kolejne złoto Anity Włodarczyk niespecjalnie może dziwić, wszak zawodniczka była jedną z faworytek, ale trzeba podkreślić, że walczyła z rywalkami oraz... bólem i niewyleczoną kontuzją palca. Złota medalistka rzuciła na odległość 77 metrów i 90 centymetrów. Trzecie miejsce w finale zajęła Malwina Kopron, która uzyskała rezultat 74 metry i 76 centymetrów.