Lekkoatletyka: Triumf Kenijczyka

2009-09-14, Autor: Piotr Kolisko
Kenijczyk Julius Kilimo wygrał 27. HASCO-LEK Wrocław Maraton.

W tegorocznym HASCO-LEK Wrocław Maratonie wygrał Kenijczyk Julius Kilimo, który pokonał trasę w czasie 2 godziny, 16 minut i 59 sekund. Za Kilimo na mecie zameldowali się ubiegłoroczny zwycięzca imprezy Wilfred Cheserek oraz triumfator sprzed dwóch lat Taras Salo.

Na dalszych miejscach uplasowali się Przemysław Rojewski oraz najlepszy wrocławianin Grzegorz Sobczyk. Wśród kobiet konkurencją samą dla siebie była Ukrainka Ludmiła Szelest, która ukończyła bieg w czasie 2 godzin, 57 minut i 18 sekund. W maratonie wystartował również srebrny medalista z Pekinu i dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata w wioślarstwie.- Paweł Rańda, który w generalnej klasyfikacji zajął 156. miejsce, który pokonał dystans w czasie 3:14:53.

W biegu wystartowała rekordowa liczba 1952. biegaczy z czego 1733. dotarło do mety. Z uwagi na fakt, iż nie został pobity rekord trasy zgodnie z regulaminem HASCO-LEK Wrocław Maratonu główna nagroda - samochód osobowy został rozlosowany wśród osób, którym udało się ukończyć bieg. Szczęśliwym posiadaczem auta o wartości 40 tys. zł został maratończyk Tomasz Kufel.