zamknij

Wiadomości

Linia 144 nie dojedzie na Kazimierza Wielkiego, bo wyrzucamy autobusy z centrum

2011-08-24, Autor: Bartłomiej Knapik
Po 131, 141 oraz 139 czas na kolejną linię, której urzędnicy zmienią trasę na gorsze (z punktu widzenia pasażerów) w imię realizacji wyrzucania autobusów z centrum Wrocławia. Od soboty 144 nie dowiezie już nas do przystanku Rynek na Kazimierza Wielkiego.

Reklama

W sobotę wchodzą w życie normalne, powakacyjne rozkłady jazdy (o szczegółach przeczytacie tutaj).

Ostatecznie zlikwidowane zostają linie 12, 22 oraz 139. W zamian już od soboty pojawi się 32 Plus (druga linia Tramwaju Plus), choć na Gaj dotrze dopiero tydzień potem. Najpierw, przez tydzień będzie jeździć po ul. Legnickiej – od pętli Pilczyce na mosty Mieszczańskie.



Najgorsze, co planują zrobić urzędnicy to zmiana trasy linii nr 144, która już nie dojedzie na Kazimierza Wielkiego. W obie strony autobusy tej linii pojadą przez Dubois i  most Sikorskiego.

Zmiana 144, która uniemożliwia dowiezienie pasażerów na Kazimierza Wielkiego miałaby sens, gdyby autobusy zatrzymywał się chociaż na węźle przesiadkowym na pl. Jana Pawła II. Tyle, że teraz staną one pod Akademią Muzyczną i na tymczasowym przystanku (po drugiej stronie placu bliżej ul. Sikorskiego) w pobliżu... całodobowego sklepu alkoholowego. Co gorsza, żeby się stamtąd wydostać pasażer będzie musiał zejść po schodach na poziom pod placem Jana Pawła i wspiąć się z powrotem w górę.

Tak od soboty 27 sierpnia zmienią się trasy linii 129 oraz 144.



Dlaczego tak się dzieje?
- Są dwa powody. Po pierwsze, przystanek autobusowy na pl. Jana Pawła II pod Lwami zostanie zlikwidowany, bo inne linie będą stawały na węźle. Trasę linii 144 w dużej części przejmie tramwaj 15, który z mostów Pomorskich pojedzie przez Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową, więc pasażerowie nie powinni odczuć tej zmiany – tłumaczy Adam Więcek z wydziału transportu urzędu miasta. - Drugi powód to realizacja nakreślonej już polityki, według której autobusy nie będą wjeżdżać bliżej centrum niż tramwaje linii zero – dodaje.

Już we wrześniu 2009 roku prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, na specjalnej konferencji prasowej oświadczył, że skrócenie linii 131, 141 oraz 139 (dwie pierwsze jeżdżą z Psiego Pola do pl. Grunwaldzkiego zamiast pl. Dominikańskiego, jak wcześniej, a 139 z Nowego Dworu dociera tylko na pl. Jana Pawła II zamiast na pl. Grunwaldzki jak miało to miejsce wcześniej) to nie błąd, ale realizacja wizji.

- Wewnątrz kręgu wytyczonego przez linię tramwaju zero, czyli trasy: - Dworzec Główny, ul. Pułaskiego, pl. Wróblewskiego, rondo Reagana, ul. Wyszyńskiego, ul. Słowiańska, pl. Staszica, ul. Pomorska, pl. Jana Pawła, ul. Piłsudskiego – (co pokazaliśmy na mapce) będą kursować tylko tramwaje - zapowiedział wtedy Rafał Dutkiewicz.



Zgodnie z tą polityką, autobusy mają jedynie dowozić pasażerów do 4 punktów przesiadkowych: na rondo Reagana, pl. Powstańców Wielkopolskich, w okolice Dworca Głównego PKP i na tzw. węzeł przesiadkowy Zachód (wtedy nie było wiadomo, że będzie to pl. Jana Pawła II).
Jak to wygląda w praktyce? Linia 144 będzie się zatrzymywała tak samo daleko od węzła, jak do tej pory. Co więcej, podobnie jak w przypadku 131, 141 i 139 pasażerowie na tym tracą. Tracą także linie – po skróceniu 139 wozy opustoszały, aż wreszcie, po dwóch latach (od 2009 roku) urzędnicy zdecydowali się wreszcie przyznać do porażki i zlikwidowali tę linię. Jednak, jak widać na przykładzie 144, nie mogło tu chodzić o dobro pasażerów – bo nie przypuszczamy, aby nie byli się w stanie nauczyć na przykładzie 139.

Co więcej – jeśli ktoś się cieszy, że jego linia autobusowa przejeżdża jeszcze przez centrum – niech się cieszy, póki może. Urzędnicy już zaczęli analizować jak jeździ E, czy 122 nie mogłoby kończyć trasy na placu Jana Pawła II, albo czy nie można skrócić: D do trasy Osiedle Sobieskiego - pl. Grunwaldzki, a N do trasy: Litewska – Kromera. W końcu skoro powiedziało się już a (131), b (141) oraz c (139) – a teraz mówi się d (144), to pozostałe litery alfabetu są tylko kwestią czasu.

Co wy na to?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (37):
  • ~ 2011-08-24 07:50:52

    o trwogo, władza w rękach wizjionerów gorsza niż w rękach ...nie powiem kogo.........brawo pajace, toz to swietna zachęta do korzystania z KZ, pogratulowac inteligencji i tzw konsekwencji w działaniu- ja nie wiem jak to będzie ale po kadencji tego wizjonera ktos będzie miał wiele roboty żeby poodkręcać wszelkie absurdy i posprzątac bałagan.......

    1 0
  • ~ryba 2011-08-24 08:07:56

    "Trasę linii 144 w dużej części przejmie tramwaj 15, który z mostów Pomorskich pojedzie przez Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową, więc pasażerowie nie powinni odczuć tej zmiany – tłumaczy Adam Więcek z wydziału transportu urzędu miasta."
    Taaaaaak, pasażerowie wcale nie odczują tej zmiany, gdy będą musieli się przesiadać i kupować następny bilet. Za taką wizję to ja dziękuję. W każdym normalnym mieście jeżdżą autobusy po centrum i robi się więcej buspasów, żeby mogły jeździć, tylko u nas mamy wizjonerów.

    1 0
  • ~ttww 2011-08-24 08:10:13

    jak juz realizujemy "wizjonerska polityke" to dlaczego 144 nie moze jezdzic przez rynek a 132 i 142 nadal beda tamtedy jezdzic? Do tej pory ludzie przesiadajacy sie na przystanku "Broniewskeigo" (jadacy z soltysowic albo swiniar) mieli 2 autobusy (144 i 132) oraz tramwaj 7, ktory dowozil ich bezposrednio na rynek. Teraz bedzie do wyboru albo przesiadka na Broniewskeigo w 132 lub 7 albo na Blatyckiej w 15 co nie usprawni dojazdu do centrum. Poza tym jak juz ma jezdzic przez Sikorskiego to dlaczego nie moze zatrzymywac sie na tym samy przystanku co 14 lub 24 i 0 (zrobic jeden przystanek autobusowo tramwajowy zeby ludzie jadacy na polnoc miasta nie musieli biegac "pod ziemia" albo przebiegac przez ulice jak bedzie jechal autobus albo tramwaj? dla mnie pomysl z d...

    1 0
  • ~inzynier 2011-08-24 08:40:02

    144 jechał buspasem. Teraz stanie w korku.

    1 0
  • ~ 2011-08-24 08:41:05

    Chore wizje. Czekamy na kolejne wybory ;)
    Moim zdaniem atutem Wrocławia było to, że prawie zawsze można było dojechać na jednym bilecie z jednego końca na drugi. Teraz już tak się nie uda.
    Wielka szkoda, bo nie wszyscy kupują miesięczne.

    1 1
  • ~kononowicz 2011-08-24 09:36:21

    i nie będzie niczego

    0 0
  • ~adamo 2011-08-24 09:53:28

    co ma oznaczać trzykropek po zdaniu, że autobus bedzie sie zatrzymywal tuz obok sklepu monopolowego?? jakoś autobusy stawają obok szkol, kosciolow, sklepow spozywczych i kolo \"domow uciech\" i nikt tego nie wymienia, wiec po cholere teraz to wywlekac jako jakis news????

    1 0
  • ~ 2011-08-24 10:11:21

    a bilet miesięczny ciągle jest na wszystkie albo dwie linie... zatem zamiast jechać jak teraz jednym autobusem przez centrum od miejsca A do B trzeba przesiąść się na dwóch węzłach - raz do tramwaju, który jedzie przez centrum a później z powrotem do autobusu (jak tylko ma się odrobinę szczęścia i go nie zlikwidowali). Bilet trzeba mieć na wszystkie linie bo mając taki na dwie trasy przejedzie się codziennie tylko 2/3 trasy... Chyba, że miasto zachęca w ten sposób do spacerów albo wycieczek rowerowych WRM. A tak bileciki miesięczne trzeba kupić droższe. Proponuję zatem- żeby nie było że nie-konstruktywnie się wpisałem dodać nowy rodzaj biletu miesięcznego - zamiast na 2 - na 3 linie. Przy okazji można przemycić jakąś podwyżkę cen biletu jednorazowego - przecież wszędzie w Polsce już podrożało...

    0 0
  • ~mm 2011-08-24 10:12:21

    Brawo. Jeśli ten człowiek zyska jeszcze poparcie w następnych wyborach, to będę się szczypać, aż się obudzę - i zaszczypię się na śmierć. Niech ci wizjonerzy lepiej sami pojeżdżą autobusami, wtedy może im te chore wizje wyjdą z głowy.

    1 0
  • ~Anonymous 2011-08-24 10:15:11

    Efekt będzie taki, że coraz mniej pasażerów będzie jeździło komunikacją zbiorową. W 2015 Gmina uzna MPK za nierentowne i zlikwiduje. W ten sposób zostaniemy pierwszym miastem na świecie bez komunikacji zbiorowej.

    0 0
  • ~ja tylko pytam 2011-08-24 10:29:43

    Najpierw wyrzucono z centrum samochody, teraz autobusy, co dalej???

    0 0
  • ~ 2011-08-24 10:46:45

    a dlaczego Pan redaktor ciągle się upiera przy skróceniu linii D i N? i skąd wie Pan, że akurat będzie relacja Osiedle - plac Grunwaldzki a nie Centrum Hurtu - Arkady? Takie spekulowanie to gów.. nie informacja. Wprowadza to nie potrzebne zamieszanie no ale za miesiąc zawsze można napisać sprostowanie.. tfu nowy artykuł tym razem zawierający prawdę

    0 0
  • ~Tomek 2011-08-24 11:15:30

    1. 139 jeździło z Kuźnik, nie z Nowego Dworu, stąd zwiększenie taktu na 149 nie poprawi sytuacji po likwidacji 139.
    2. Większość osiedli do tej pory nie ma połączenia z Rynkiem (przystanki Rynek, Świdnicka, Galeria Dominikańska). Jedni się przyzwyczaili, że muszą podejść ten odcinek, to i drudzy się przyzwyczają.. Nie mówię, że to jest dobra zmiana, ale do tej pory był podział na równi i równiejsi..
    3. 132 i 142 nie wyrzucą, bo są z ulubionego przez WTr osiedla.. A przynajmniej patrząc po ilości linii, które przez to osiedle przebiega, mimo, że jest ono mniejsze od innych osiedli, przez które przebiega dwa razy mniej linii (albo jeszcze mniej). Jakie to osiedle, to się chyba wszyscy zorientują.
    4. Linie takie jak E to kolejny przejaw \"równi i równiejsi\". Kozanów, Kuźniki, Maślice, itd. muszą się przesiadać na tramwaj, by dojechać bliżej rynku, a dla Gądowa jest specjalna linia. Po co? Albo wszystkim równo (skoro np. Kozanów i Gądów są porównywalnej wielkości, a z Kozanowa jest dalej do tramwaju i droga wiedzie przez Park), albo nie. To co, jedni muszą się przesiadać, inni koniecznie muszą mieć dojazd bezpośredni, mimo podobnych potoków?
    5 .Nie jestem za likwidacją w/w linii, a jedynie za likwidacją absurdów. Póki co jest podział na równi i równiejsi, osiedla podobnie oddalone od centrum i podobnej wielkości są zupełnie różnie skomunikowane. Nie mówiąc o tym, że niektóre osiedla w ogóle bezpośrednio nie dojadą w okolice centrum..

    0 0
  • ~ 2011-08-24 11:52:07

    A taka Różanka dlaczego ma aż tyle linii autobusowych i tramwajowych, a przecież nie jest jakimś wielkim osiedlem. Nawet podobnej wielkości Zakrzów nie ma takich luksusów.

    0 0
  • ~Wrockanin 2011-08-24 12:08:14

    Różanka jest węzłem przesiadkowym dla wielu osób Panie Przemysławie. Proszę to uwzględnić.

    0 0
  • ~Romario 2011-08-24 12:38:43

    @Przemysław Kędzierski: Zakrzów to cholerne zadupie zatem nie ma się co dziwić, że nie ma tam takich luksusów jak na Różance. Ale skoro ktoś decyduje się tam mieszkać doskonale wie, z czym będzie się musiał zderzyć. Proponuję przeprowadzkę do centrum skoro tak Ci to doskwiera. U mnie nie ma takich problemów i nigdy nie będzie. Poza tym możesz zawsze zasuwać na pociąg KD. To przecież "prawie jak metro" (mówiąc słowami ratuszowych urzędasów).

    0 0
  • ~ 2011-08-24 12:51:08

    ROMARIO-przeciez miasto wydaje pozwolenia na budowe setek mieszkań w tamtym rejonie, dlaczego więc nie dba tez o komunikację????to jacyś gorsi mieszkańcy???

    0 0
  • ~o!o 2011-08-24 12:52:10

    Jeżeli MPK świadczy usługi UM (to on płaci), jeżeli MPK ma monopol na KZ w centrum miasta, jeżeli UM płaci MPK za "wozokilometry" a nie za przewóz konkretnych osób ("pasażero-kilometry") = to cudów nie ma. jest reklama i PR. i korki na ulicach.
    Rozumiem, że urzędnik może zadecydować gdzie stanie fontanna, pośrednio może decydować gdzie będą mieszkania a gdzie biura i handel - ale nie rozumiem, że nie widzi potrzeby przemieszczania się ludzi po mieście, choćby z mieszkania do biura i na zakupy.

    0 0
  • ~123 2011-08-24 17:28:59

    moze mieszkancow tez wyrzucic z centrum , co bede tam brudzic ....
    jak tak dalej pojdzie to nikt nie bedzie jezdzic mpk

    0 0
  • ~ 2011-08-24 17:39:25

    "Po pierwsze, przystanek autobusowy na pl. Jana Pawła II pod Lwami zostanie zlikwidowany, bo inne linie będą stawały na węźle." - w zamian uruchomi się "atrakcyjniejszy" wypierdko-przystanek awaryjny po północnej stronie placu. No, zmiana na lepsze :)) I pomyśleć, że "myslenie nad tym, jak zintegrować 144 na węźle JP2" było oficjalnym powodem prawie półtoramiesięcznej obsuwy w otwarciu nowych przystanków.

    0 0
  • ~Fortepian 2011-08-24 18:44:27

    Do czego to ma prowadzić? Skąd Wielki Sternik bierze te wizje??? Będzie coraz gorsza i mniej funkcjonalna KZ. Czy ten człowiek wie w ogóle co się dzieje w mieście?? Dla przykładu skrócenie N tylko do Kromera spowoduje, że po Wyszyńskiego nie pojedzie pewnie też A ani 128, najbliższy tramwaj jest albo na Jedności albo na Reagana !! Bo zapowiadana przebudowa Wyszyńskiego z torowiskiem do końca to bujdy zapewne.

    0 0
  • ~Fortepian 2011-08-24 18:48:22

    Zapomniałem dodać, że tramwaj który przejeżdża przez Nowowiejską jedzie tylko w poprzek, do Nadodrza, a nie do centrum. Nie widzę również kompletnie sensu wydzielania torowiska na Nowowiejskiej, tam nigdy nie stał tramwaj w korku. Uważam też, jak ktoś tu wcześniej stosownie podniósł, że powinno być kilka linii pospiesznych (ale naprawdę, a nie tylko z nazwy) autobusów łączących bez przesiadek różne końce Wrocka !

    0 0
  • ~sthool 2011-08-24 21:42:22

    Oby to nie było \"do trzech razy sztuka\": pierwsze znaczące cięcie linii w 1995 roku - jakoś przeszło bez echa (\"wyleciały\" wtedy ważne linie, zredukowano kursy wariantowe i częstotliwości kursowania); drugie cięcia połączone z tzw. wygaszaniem popytu (patrz: linia 139)- zaczęto je realizować w 2009. Pytanie kiedy będzie trzeci raz i czy nie będzie to początek końca KM we Wrocławiu?

    0 0
  • ~Romario 2011-08-24 23:13:24

    Wracając do tematu zadupi typu Zakrzów (bo dyskusja zeszła na jakiś dziwny temat) to jest tak, że wy, mieszkający tam po tych dziurach chcecie płacić za metr mieszkania jak w na wsi koło Gryfowa Śląskiego a wymagać standardu komunikacji, szkolnictwa i innych na poziomie ścisłego centrum Wrocławia. Tak to na szczęście nigdy nie będzie, bo za coś się płaci w cenie metra kwadratowego gruntu czy mieszkania... Jeszcze w jednym przynajmniej jest jakaś sprawiedliwość.

    0 0
  • ~ 2011-08-25 00:34:17

    Romario i ~Wrockanin: Powodzenia życzę w takim razie. 2km do jednej i do drugiej stacji kolejowej.

    0 0
  • ~ 2011-08-25 00:41:44

    Romario: "Zakrzów to cholerne zadupie zatem nie ma się co dziwić, że nie ma tam takich luksusów jak na Różance." -- A Różanka to co, niby większa? Sama Bezpieczna ma tyle mniej więcej samo bloków co stara część os. Sobieskiego, a jest jeszcze os. Wilanowskie, os. Planty Zawidawie, kilka bloków Dachbudu i jeszcze kilka nowobudujących się przy Zatorskiej. 10 lat temu było nawet więcej kursów niż obecnie, a było wtedy więcej haszczy, niż obecnie.

    "Ale skoro ktoś decyduje się tam mieszkać doskonale wie, z czym będzie się musiał zderzyć. Proponuję przeprowadzkę do centrum" -- dziękuję, nie skorzystam.

    "U mnie nie ma takich problemów i nigdy nie będzie" -- no cóż, jak się mieszka na ND, to ma się kolokwialnie mówiąc - wyjebane na wszystko ;)

    0 0
  • ~ 2011-08-25 08:22:20

    A tam nie będzie. Zlikwiduje mu się 132 i 142, 149 do Świebodzkiego a 134 na trzy części i tak sobie chłop pojeździ zbiorkomem, że hej.

    0 0
  • ~Romario 2011-08-25 23:16:39

    No to mieszkajcie sobie w tych podmiejskich krzaczorach i narzekajcie. Ja Zakrzów i całe zadupie typu Psie Pole mam głęboko gdzieś i tak samo mają je urzędnicy. Kupujecie mieszkania o 40% taniej niż reszta to i dostępność czy infrastruktura musi być odpowiednio gorsza (a do tego faktu ŻADEN z Was się nie odniósł). Może wasi DEŁELJOPIERZY powinni coś się dołożyć do lepszego funkcjonowania transportu zbiorowego skoro stawiają dach-budy i inne lipne budynki nazywając je pastelowymi krainami czy szumiącymi tatarakami. A \"słodka nazwa\" nie zmieni g.wnianej lokalizacji.Ja nie mieszkam na zadupiastym ND tylko na Gajowicach, więc raczej Wasze bolączki będą mi zawsze obce i zupełnie mnie nie interesują. Po ciągłym jątrzeniu niektórych to nawet bym się cieszył (tak z czystej złośliwości) jakby w końcu skasowali D i N żeby nie dojeżdżały do centrum. Albo tak w ogóle je powycinać bo po co mają kręcić wozokm, które powinno się efektywniej wykorzystać dla mieszkańców centrum. Płacicie mało to nie wymagajcie za dużo. Koniec, kropka.

    0 0
  • ~Tomek 2011-08-26 13:17:33

    \"kupujecie mieszkania o 40% taniej niż reszta\" - to żeś pojechał, nie przypominam sobie, aby w raporcie o cenach mieszkań była aż taka różnica. Więcej! Średnia na Gajowicach jest taka sama, jak na Psim Polu. Zakrzów jest minimalnie tańszy. Źródło: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,najdrozsze-mieszkania-sa-na-osiedlu-dabie-najtansze-na-brochowie,wia5-3273-6377.html

    0 0
  • ~ 2011-08-26 14:07:15

    @Romario: Na mapkę w booble to ty nie patrz, tylko przyjedź na plac budowy na Zatorskiej, może ci się oczy otworzą. A tak się jakoś składa, że na Zakrzowie bardzo dużo ludzi korzysta z autobusów, pomimo tego, że samochodów na Królewskiej, Oleskiej, Wilanowskiej i Kasztelańskiej nie brakuje.

    0 0
  • ~Romario 2011-08-28 22:59:24

    No to macie problem i mnie nie interesuje czy ktokolwiek go rozwiąże. Są setki dostępnych mieszkań w centrum - tak nowych, jak i używanych. Nikt nie kazał wam kupować dachbudek na Zakrzowie czy Litewskiej. Ja przed podjęciem decyzji po prostu przeliczyłem cenę metra - faktycznie niewiele się różniła. Przy 60 metrach wyszło jakieś 15% różnicy, więc jestem przekonany, że każdy kto kupił mieszkanie na zadupiu to po prostu frajer pompka i tyle. I to jego problem jak i gdzie będzie sobie dojeżdżał. Ja na Gajowicach mam i garaż (na Zakrzowie to rzecz niespotykana), normalne CO (a nie wspólny piec gazowy w piwnicy) i normalny dojazd samochodem, autobusem i tramwajem w każde miejsce miasta w dobrym czasie (a nie tłuczenie się po godzinie z zadupia). Macie rozumy i sami decydujecie, więc teraz płaćcie za swoje błędy. Dlaczego ja mam dokładać do autobusów jeżdżących na kompletnie zadupie tylko dlatego że mieszkańcy tamtych terenów to są istotny kiepsko myślące i nie potrafiących wybrać dobrze?

    0 0
  • ~... 2011-09-01 11:00:34

    Pajac Dutkiewicz i jego świta.

    0 0
  • ~r' 2011-09-01 12:02:29

    Jak to dobrze że za niecały tydzień będe miał już prawo jazdy... a szkoda że skrócili 131 i 141, myslełame ze jednak mimo auta bedę starał sie do centrum jexdzić mpk

    0 0
  • ~ 2011-09-02 03:07:59

    " Ja na Gajowicach mam i garaż (na Zakrzowie to rzecz niespotykana), normalne CO (a nie wspólny piec gazowy w piwnicy)" -- no niespotykana, a zwłaszcza na Os. Wilanowskim, Os. Planty Zawidawie i blokach Dachbudu ;) Jeśli ci chodzi o wspólny piec gazowy na starych blokach - mieliśmy CO, ale po podwyżce cen ileś tam lat temu, na obradach członków spółdzielni zdecydowano, że lepiej będzie zrezygnować z niego na rzecz właśnie tych piecyków. I chwała bogu, bo byśmy szybko poszli z torbami.

    " Dlaczego ja mam dokładać do autobusów jeżdżących na kompletnie zadupie tylko dlatego że mieszkańcy tamtych terenów to są istotny kiepsko myślące i nie potrafiących wybrać dobrze?" -- To po co tu żyjesz? Nie odpowiada ci to, to się przeprowadź do innego miasta, a najlepiej do innego kraju ;)

    0 0
  • ~Romario 2011-09-02 08:01:10

    Kędzierski: Dalej masz problem ze zrozumieniem, że tylko szaleniec może mieszkać na takim zadupiu, skoro sam napisałeś, że średnia cena jest jednakowa dla osiedli blisko centrum. Do tego nie potrafisz się ustosunkować tylko dalej bijesz pianę.

    0 0
  • ~ 2011-09-03 02:34:38

    Po pierwsze proszę nie po nazwisku. Po drugie nie szaleniec, bo mieszkam tu nie od dziś i nie od 10 lat, tylko znacznie dłużej. Tylko co to ma wspólnego z tematem?

    0 0
  • ~Romario 2011-09-06 00:29:17

    Ano ma tyle wspólnego, że skoro masz co sprzedać, to przeprowadzka do centrum jest możliwa. Więc nie narzekaj na słabe możliwości na obrzeżach tylko zaakceptuj je. Albo przenieś się do centrum i przestaniesz w końcu biadolić dla to pokrzywdzeni są mieszkańcy Zakrzowa i Psiegopola.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zaradzić kryzysowi taksówkarskiemu przy Dworcu Głównym?




Oddanych głosów: 512