Wiadomości

Magistrat: dzięki Euro wchodzimy do wyższej ligi miast europejskich

2012-06-18, Autor: Tomek Matejuk
Darmowa reklama, jaką dzięki turniejowi Wrocław miał w mediach na całym świecie jest zdaniem urzędników nie do przecenienia. „Nigdy nie byłoby nas stać na taką promocję” – twierdzą przedstawiciele magistratu i podkreślają, że Euro 2012 pozwoliło naszemu miastu awansować do wyższej ligi europejskich metropolii.

Reklama

Nawet 700 tysięcy kibiców, wedle wstępnych szacunków, mogło odwiedzić Wrocław podczas fazy grupowej Euro 2012. Jak już was informowaliśmy nasze miasto szczególnie spodobało się obcokrajowcom.

Zagraniczni kibice, których spotkali ankieterzy PBS byli zachwyceni Wrocławiem. Stolica Dolnego Śląska zdecydowanie wyróżnia się na tle innych polskich gospodarzy turnieju pod względem odsetka osób, które zamierzają w  przyszłości znów tutaj przyjechać.

- Ponad połowa respondentów (54,5 proc.) chce wrócić do Wrocławia w ciągu trzech lat, a 80 proc. poleciłoby wizytę w naszym mieście swojej rodzinie i przyjaciołom. To więcej niż suma pozostałych miast razem wziętych – mówi Paweł Czuma z wrocławskiego magistratu.

W trakcie Euro 2012 Wrocław mógł liczyć na darmową promocję w mediach ogólnopolskich.

- Przy okazji ostatniego meczu Polska-Czechy niektóre stacje telewizyjne nadawały z naszego miasta nawet przez 12 godzin. Za taką reklamę musielibyśmy zapłacić kilkadziesiąt milionów złotych – wyjaśnia Paweł Czuma.

Przez ponad tydzień o Wrocławiu mówiono i pisano też na całym świecie. Felietony, reportaże i inne dziennikarskie materiały poświęcone stolicy Dolnego Śląska pojawiły się w ponad 100 krajach.

- Na taką promocję nigdy nie byłoby nas stać. A dzięki obecność Wrocławia w ogólnoświatowych mediach staliśmy się miastem rozpoznawalnym na szeroką skalę. Co prawda Paryżem nie będziemy nigdy, ale  awansowaliśmy już do wyższej ligi europejskich miast. Możemy już śmiało porównywać się z Mediolanem, Liverpoolem czy Antwerpią - dodaje Paweł Czuma.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Pimpolak 2012-06-18
  15:46:06

  0 0

  Pan Czuma coś chyba łyknął z rana, że tak ochoczo stawia nas na równi z Mediolanem i Liverpoolem

 • ~jn 2012-06-18
  16:29:06

  0 0

  Nie zapomnijmy tylko, iż to, że Wrocław pokazał się od tej dobrej strony, nie jest zasługą pana Czumy, jego kolegów i przełożonych, tylko nas - wrocławian.

 • ~swer 2012-06-18
  17:41:26

  0 0

  Jak można pisać takie głupoty. Do Antwerpii jeździmy po brylanty, do Mediolanu zobaczyć jak powinno grać się w piłkę, a do Wrocławia zobaczyć przeciekający dworzec, stadion owinięty szmatą i szczury. Gdyby te pieniądze zamiast na głupoty wydać na odbudowę browaru to zysk byłby pewny a i korzyść na lata. A piwo sprzedawane w Rynku nasze wrocławskie a nie jakieś niemieckie pomyje.

 • ~aleks 2012-06-18
  18:32:15

  0 0

  Czy ten portal zawsze musi włazic w tyłek miastu?????? Przestańcie przeklepywac to co bredzi CZUMA bo to jest PR-owiec na etacie a jego gadnie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, mydlenie ludziom oczu to ulubione zajęcie a tymczasem w budżeie brakuje kasy na bieżące zobowiązania........skąd wiem?, wiem i az szkoda mi się robi ludzi którzy musza pracować dla i na rzecz gminy......pozatym-odkąd zaszły tu na tym portaluzmiany dmuchacie w trąbę Dutkiewicza az miło..........nikt was już prawie nie czyta i mam nadzieje że zauwayżyli to równiez reklamodawcy

 • ~nina sz 2012-06-19
  10:03:43

  0 0

  Bezpłatna reklama kosztowała nas ponad miliard złotych i będziemy ją spłacać przez następne 15 lat, bo na taki okres miasto podpisało kredyt na 500 mln do tego, obsługa kredytu 200 mln i wszystkie te miliony, które miasto wyskrobały na strefę kibica, nową murawę i miliony jeszcze warunków przyjęcia międzynarodowej korporacji UEFA, która nie zostawi po sobie ani grosza, bo rząd polski wynegocjował takie warunki organizacji igrzysk, że społeczeństwo ma z tego same długi: długi publiczne, ale haniebne, bo będziemy płacić za bogacenie się UEFA, Coca coli, Carsberga i innych pseudosponsorów. Sławę jako Wrocław zyskamy, jeszcze moment, a wielu ekonomistów, antropologów miasta i analityków będzie analizować naszą ekonomiczną klęskę i naszą społeczną nędzę.

 • ~andrzej 2012-06-19
  21:40:48

  0 0

  Szanowny Panie CZUMA. Jest p;an lepszy od URBANA. Gratuluję. Dymi się panu z uszu. PR w pańskim wydaniu smiechu warte. Gra pan głupa. Nie wierzy pan własnym słowom. Wstyd!!!!

 • ~LuiGy 2012-06-19
  21:52:23

  0 0

  BANDA MALKONTENTÓW!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.