Wiadomości

Mają dość życia w hardKORKU. Przed dwa dni będą blokować wschodni wjazd do Wrocławia

2016-03-08, Autor: Tomek Matejuk
W środę i piątek mieszkańcy Swojczyc, Strachocina i Wojnowa będą protestować przeciwko komunikacyjnej izolacji wschodniego Wrocławia. - Od lat żyjemy bez sprawnego systemu komunikacji publicznej, bez alternatywnej drogi dojazdu do pracy, szkoły, do domu. Tracimy w hardKORKU 4 godziny dziennie, tracimy swój czas, pieniądze, zdrowie - podkreślają organizatorzy protestu.

Reklama

Wjazd do Wrocławia od strony Wojnowa jest jednym z najbardziej zakorkowanych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. 

 

Jednym ze sposobów  likwidacji korków w tej części Wrocławia mogłaby być Trasa Swojczycka, ale jak już donosiliśmy - w najbliższym czasie na jej budowę się nie zanosi. Sytuacja stała się jeszcze gorsza po zamknięciu drogi Blizanowice-Trestno.

 

Mieszkańcy Swojczyc, Strachocina i Wojnowa mają dość i organizują akcję protestacyjną. Zaplanowano ją na dwa dni - w środę 9 marca w godzinach od 6.30 do 8.30 w okolicach ronda Łany, a także na styku ulic Wilczyckiej i Strachocińskiej oraz w piątek 11 marca w godzinach od 14.30 do 16.30 przy mostach Chrobrego.

 

>Czytaj też: Wrocław to wciąż najbardziej zakorkowane miasto w Polsce

 

- Jeżeli masz dosyć życia w hardKORKU - przyłącz się i zaprotestuj razem z nami! W dniu 9 i 11 marca, mieszkańcy osiedli Strachocin-Swojczyce-Wojnów oraz Kowale, zaprotestują przeciwko permanentnej komunikacyjnej izolacji wschodniego Wrocławia oraz ościennych gmin. Od lat żyjemy bez sprawnego systemu komunikacji publicznej, bez alternatywnej drogi dojazdu do pracy, szkoły, do domu. Tracimy w hardKORKU 4 godziny dziennie, tracimy swój czas, pieniądze, zdrowie - tłumaczą organizatorzy protestu.

 

Przedstawiciele rady osiedla podkreślają, że prośby kierowane do magistratu o skuteczne rozwiązania, pozostają bez należytego odzewu.

 

- Płacimy takie same podatki jak pozostali wrocławianie, a zostaliśmy zepchnięci na margines miasta. Jesteśmy zmęczeni hardKORKIEM! Chcemy odzyskać kontrolę nad naszym czasem i życiem. Mamy dość porannego stresu i popołudniowej frustracji! - argumentują organizatorzy protestu.

 

Dodają, że protest  ma charakter ostrzegawczy dla włodarzy Wrocławia, Czernicy, Siechnic i Długołęki oraz władz województwa.

 

Uwaga na utrudnienia w ruchu

 

Urzędnicy informują, że w związku z zaplanowanymi na 9 i 11 marca zgromadzeniami publicznymi, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym.
 

Zgromadzenie publiczne 9 marca 2016

 

Organizator: Rada Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów oraz Rada Osiedla Kowale

 

Cel zgromadzenia: m.in. chęć zamanifestowania niezadowolenia i zwrócenia uwagi na problemy komunikacyjne na osiedlach Wojnów, Strachocin, Swojczyce, Kowale, gmina Czernica.

 

Godzina rozpoczęcia i czas trwania zgromadzenia: 6.30 – 8.30

 

Przewidywana liczba uczestników:

 

- w lokalizacji Strachocińska – Leśna do 100 osób oraz do 20 pojazdów mechanicznych (samochody osobowe i inne do 3,5t)

 

- Wilczycka/Strachocińska do 100 osób.

 

Miejsce zgromadzenia:

 

- zajęcie pasa jezdni w ul. Strachocińskiej w stronę „do centrum”, rozpoczynając od ronda Łany aż do przejścia dla pieszych na wysokości ul. Leśnej, poprzez ustawienie ww. pojazdów;

 

- pasy dla pieszych na wysokości ul. Leśnej (uczestnicy piesi będą przechodzić po pasach), pasy dla pieszych na ul. Wilczyckiej u wlotu do ul. Strachocińskiej (uczestnicy piesi będą przechodzić po pasach).

 

Zgromadzenie publiczne 11 marca 2016

 

Organizator: Rada Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów oraz Rada Osiedla Kowale

 

Cel zgromadzenia: m.in. chęć zamanifestowania niezadowolenia i zwrócenia uwagi na problemy komunikacyjne na osiedlach Wojnów, Strachocin, Swojczyce, Kowale, gmina Czernica.

 

Godzina rozpoczęcia i czas trwania zgromadzenia: 14.30 – 17.00

 

Przewidywana liczba uczestników: do 200 osób.

 

Miejsce zgromadzenia: ul. Swojczycka, przejście dla pieszych usytuowane pomiędzy ul. Monopolową, mostem Swojczyckim (mosty Chrobrego) a ul. Marco Polo.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Mieszkaniec miasta 2016-03-08
  16:40:30

  1 1

  Ludzie, zrozumcie chcieliście tam mieszkać to macie. Jest tyle ładniejszych osiedli od tych wojnowów, swojczyc itp. Sami tam chcieliscie mieszkac to macie. Bo gdzie wam niby mają zrobić nową droge chyba trzeba byloby domy powyburzać. Tak samo przyjdzie wam powodz to bedziecie plakac chociaz sie budujecie na polderach zalewowych ale co tam TANIO JEST

 • ~grejf 2016-03-08
  17:55:18

  6 0

  Bomba. Władze na pewno się przejmą, a ja się przecież tylko do pracy spóźnię.

 • ~Tymon 2016-03-08
  18:27:21

  6 0

  Jak najbardziej popieram mieszkańców, że ta część miasta została przez decydentów zlekceważona, lecz blokowanie własnych dróg dojazdowych i utrudnianie życia sobie i innym nie jest rozwiązaniem problemu. Nie jest to nawet dobra strategia na zwrócenie na siebie uwagi.

 • ~www 2016-03-08
  18:49:43

  1 2

  Ja mieszkam w samy centrum i wszędzie chodzę na piechotę. Polecam, więcej ruchu, mniej nerwów.

 • ~zwierzak 2016-03-09
  07:49:39

  5 0

  www - ja też mieszkam w centrum, plac Bema i NIE polecam. Chyba że komuś nie przeszkadza hałas pędzącego tramwaju, wyrywający ze snu ryk silnika szlifierki o 1 w nocy, stada schlanych meneli buszujące po zafajdanym przez psy Skwerku Upadłej Gwiazdy, przynajmniej 2-3 psie kloce na m2 chodnika, szczyny/wymiociny/odchody w bramie, możliwość oberwania po gębie, brak miejsc parkingowych, przebite opony, zarysowane kluczem blachy, korki, smród spalin i wszechobecny pył z ulicy osiadający na każdej powierzchni płaskiej. W lipcu porzucam te atrakcje na korzyść życia bliżej natury i poza miastem.

 • ~gość 2016-03-09
  11:27:19

  2 0

  Popieram - i to nie tylko dlatego, że doświadczam tych korków osobiście (wcześniej mieszkałam w zupełnie innym rejonie miasta i też było koszmarnie). Problem nie dotyczy takiej czy innej ulicy ale braku planowania rozwoju miasta czyli zezwoleniach na budowę wielotysięcznych osiedli całkowicie bez zaplanowania dojazdu.
  Mówienie, że po co się ludzie wyprowadzali tu czy tam jest czystą złośliwością - bo nie wszyscy mogą mieszkać w centrum (zwyczajnie się nie zmieszczą), poza tym nie jesteśmy jeszcze niewolnikami i nie wszyscy musimy wybierać dokładnie taki sam sposób życia - w hałasie i tłoku.
  Na razie fakty są takie, że Wrocław jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce i jedynym, w którym sytuacja się pogarsza. A to już jest realna miara do oceny sposobu zarządzania miastem.

 • ~Pimpolak 2016-03-12
  12:16:32

  0 1

  Współczuję mieszkańcom tego regionu, ale nie mogę nie powiedzieć tego - jesteście jak lemingi. Jak można się tam budować, kiedy widać gołym okiem, że nie ma miejsca na nową infrastrukturę drogową. Moja znajoma kupiła dom szeregowy w Dobrzykowicach dwa lata temu. Odwodziłem ją od tego. Nie pomogło. Teraz załamuje ręce spędzając po godzinie dziennie w korkach w obie strony.
  Moja ocena nie dotyczy oczywiście "starszych" mieszkańców. Kiedy jeździłem tą trasą jeszcze 10 lat temu, nie było żadnych problemów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.