Wiadomości

Makabryczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kobieta potrącona na pasach przez betoniarkę

2015-02-23, Autor: jg
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowe późne popołudnie na wrocławskich Hubach. Samochód ciężarowy, przewożący zmieszany beton, potrącił tam kobietę, której nie udało się uratować.

Reklama

Wypadek zdarzył się na ulicy Hubskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z Prudnicką a Przestrzenną. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Informację potwierdzają przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego przy magistracie oraz wrocławscy policjanci.

 

To właśnie ci ostatni wraz z prokuratorem prowadzili na miejscu swoje działania, dzięki którym wyjaśnią się dokładne okoliczności i przebieg całego feralnego zdarzenia.

 

Ze wstępnych oględzin i ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez jezdnię w obrębie przejścia dla pieszych. Samochody osobowe zdążyły przepuścić ją oraz innych pieszych. Nie wiadomo jednak, dlaczego została staranowana przez betonomieszarkę. Pewne jest, że kierowca ważącego wiele ton pojazdu był trzeźwy. Policjanci sprawdzili to na miejscu za pomocą alkomatu.

 

 

Z utrudnieniami musieli liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej, ponieważ torowisko tramwajowe było zablokowane. Wozy MPK linii 8, 31 i 32 kursowały objazdem.

 

Natomiast od strony Dworca Głównego PKP na Tarnogaj i Gaj jeździły tylko autobusy zastępcze. Komplikacje w ruchu nie ominęły też kierowców. Odcinek ulicy Hubskiej w miejscu wypadku był wyłączony z ruchu. Rozładowaniem korków i kierowaniem na objazdy zajmowali się policjanci z wrocławskiej drogówki.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~prd 2015-02-23
  21:23:13

  11 0

  Bo kierowcy nie chciało się zwolnić... Ile razy tam przechodzę, to samochody ciężarowe z przyczepami jadą jak szalone. Szkoda życia tej kobiety.

 • ~xyz 2015-02-25
  13:21:01

  1 0

  Byłeś widziałeś czy tylko gdybasz ? może pieszej nie chciało się rozejrzeć czy coś nie jedzie tylko leci do przodu i nie patrzy na boki ?

 • ~benek 2015-03-16
  05:11:59

  0 1

  Chamski wpis według retoryki kierowców idiotów którzy wpierają, że w Polsce piesi giną na pasach na własne życzenie.
  Mało, który kierowca zna przepisy do jakich ma się stosować podczas zbliżania się do przejścia.
  Jeszcze gorzej jest ze zbliżaniem się do przejazdu rowerowego.
  Kierowcy nawet nie wiedzą gdzie są publikowane te przepisy (w jakim akcie prawnym).
  Kierowcy zwykle od prokuratora uczą się tych przepisów.
  Twój wpis tez jest tendencyjny, bo każesz pieszej rozglądać się na boki.
  Jakie boki? Nie wiesz że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny?
  Pieszy nie może wejść na zebrę gdy z prawej zbliża się auto?
  Przepis jest jasny i nakłada na kierowcę obowiązek zapewnienia pieszemu i rowerzyście bezpieczeństwa, gdy porusza się po przejściu a także gdy na nie wchodzi.
  W Polsce panuje jeszcze kult auta,co widać np.po tym, że nigdy policja nie kontroluje jak kierowcy wymuszają pierwszeństwo na przejściu.
  Były robione badania ustępowania pierwszeństwa na zebrze bez świateł na długiej prostej gdzie co 8 kierowca zatrzymuje się aby przepuścić osobę z wózkiem dziecięcym.
  Na przejeździe rowerowym w szczycie przejeżdżało 400 aut w ciągu godziny i 360 kierowców popełniało wykroczenia często więcej niż jedno.Głównie odwracali głowy w niewłaściwą stronę i za szybko jechali, szczególnie, że przejazd był zasłonięty przez nieprawidłowo parkujące pojazdy.
  Efekty są takie, że niewielka liczba pieszych ginie przy nieprawidłowym przechodzeniu a giną głównie na zebrach. Mamy ostatnie miejsce w UE

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.