Maksym Drabik ze złotem Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów!

2017-09-02, Autor: prochu

Zawodnik Betard Sparty Wrocław Maksym Drabik wywalczył z reprezentacją Polski złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Biało-Czerwoni na torze w Rybniku pewnie wygrali, a młodzieżowiec Sparty zdobył 13 punktów.

Najgroźniejszym rywalem Polaków - zgodnie z przewidywaniami - byla Australijczycy. Jack HolderBrady Kurtz notują świetną końcówkę sezonu, a ponadto w Rybniku pojechał powracający po kontuzji Max Fricke. To jednak było za mało na podopiecznych Rafała Dobruckiego. Biało-Czerwoni jechali bardzo równo - wszyscy skończyli z dwucyfrową zdobyczą i po raz czwarty z rzędu wywalczyli złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

Pozostali młodzieżowcy Sparty również mają za sobą udane dni. Najmłodsi zawodnicy Betard Sparty Wrocław znaleźli się w gronie najlepszych siedmiu ekip rywalizacji półfinałowej i tym samym wywalczyli awans do ścisłego finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Faza półfinałowa liczyła sobie aż czternaście rund. Co prawda we wrocławskiej grupie do odjechania pozostały jeszcze jedne zawody (w poniedziałek w Gdańsku), ale już teraz wiemy, że młodzieżowcy Sparty - obok Unii Leszno, Get Well Toruń, Stali Gorzów Wlkp. i Włókniarza Częstochowa - są już pewni udziału w finale. Najpewniej stawkę finalistów uzupełnią młodzieżowcy Falubazu Zielona Góra i Wybrzeża Gdańsk, ale na ostateczne rozwiązania musimy jeszcze poczekać do poniedziałku.

Wrocławianie przeplatali występy fenomenalne (komplet 30 punktów w jednej z rund na Stadionie Olimpijskim), z nieco gorszymi, ale trzeba mieć na uwadze, że w ostatnich tygodniach startowali w osłabieniu. Przemysław Liszka odniósł kontuzję nadgarstka i czeka go przymusowa przerwa od żużla, a barwy WTS-u reprezentują Damian DróżdżOskar Bober. W zawodach finałowych do tej dwójki dołączy najpewniej jeszcze Maksym Drabik, a w takim składzie wrocławianie będą jednym z faworytów do złotego medalu.

W niedzielę rozpoczyna się faza play-off w PGE Ekstralidze, natomiast decydująca część sezonu rozpoczęła się już w Szwecji. W spotkaniach ćwierćfinałowych brało udział trzech zawodników Betard Sparty. Dackarna Malilla - w której startuje Maciej Janowski - przegrała na wyjeździe z zespołem Andrzeja Lebiediewa, Eskilstuną Smederna 44:46. Wychowanek Sparty przywiózł sześć "oczek" (1,1,1,3,0), a Łotysz osiem punktów i dwa bonusy (2*,2,1,1*,2). W drugim meczu ćwierćfinałowym Lejonen Gislaved Maksyma Drabika wygrał z Rospiggarną Hallstavik 48:42. Młodzieżowiec był jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu z dziesięcioma punktami i dwoma bonusami na koncie (3,2*,3,2*,0). Zespoły Taia Woffindena (Masarna Avesta) i Szymona Woźniaka (Elit Vetlanda) zajęły dwa pierwsze miejsca po rundzie zasadniczej i czekają na rywali w półfinale.