zamknij

Wiadomości

Media bez wyboru. Antyrządowy protest na wrocławskim Rynku [ZDJĘCIA]

2021-02-13, Autor: mgo

W sobotnie popołudnie na wrocławskim Rynku osoby, które sprzeciwiają się nałożeniu na niezależne media podatku od reklam, wzięły udział w proteście "Solidarnie w mediami". 

Reklama

Pod pręgierzem ok. godz. 13 zebrało się kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele organizacji takich jak Spacerowicze, Nowa Nadzieja, Strajk Kobiet Wrocław, PO, Młodzi Demokraci Dolny Śląsk, Młoda Lewica, Strajk Obywatelski, Nowa Lewica, Obywatele RP, Teatr Polski - w podziemiu, Wrocław dla Demokracji, KOD i Wiosna. Do pikiety dołączyli też mieszkańcy i przechodnie.

Organizatorzy protestu sprzeciwają się "kneblowaniu wolnych mediów, niezależnych od partii rządzącej". Przypomnijmy, że w środę, na jeden dzień, mnóstwo portali internetowych, gazet oraz stacji telewizyjnych i radiowych zaprzestało publikowania treści/nadawania w ramach protestu wobec nowego pomysłu rządu na dodatkowy podatek dla mediów, kin i firm billboardowych. W protest włączył się także nasz portal.

Władze państwa zapowiadają, że pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczą na walkę z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa. Protestujący na Rynku uważają, że to tylko przykrywka. Uczestnicy pikiety zostali wylegitymowani przez policję.

Czy popierasz protest wolnych mediów?
Oddanych głosów: 2091

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 69

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~wprxceo1265 2021-02-13
  19:13:38

  49 3

  Zgadzam się, że należy " ***** *** "! Jednak głupotą jest wspieranie obcego, kolonialnego [wobec "TenKraju"=POJLIN] kapitału(!) - dlatego - są to słowa rozsądne, warte przemyślenia, więc je przytaczam : „Wydaje (...) się dziwnym zarzut, że podatek uderzy w małe firmy, podczas gdy progi tego podatku zdają się wskazywać na to, że ma dotyczyć właśnie wydawców dużych i wielkich. To owszem uderza w interesy koncernów, ale nie wydaje się żeby uderzało w interesy mniejszych firm, mniejszych wydawców i mniejszych mediów. Również tryb przeprowadzenia akcji, o której nikt (...) nie informował, wskazuje raczej na chęć uzyskania wrażenia jakoby o interes branży walczyły media nazywające siebie „wolnymi”, a reszta była „niesolidarna”. Nikt (...) nawet nie dał szansy podjęcia decyzji o „byciu solidarnym”, ponieważ nikt nas o tej akcji nie poinformował. W związku z czym nie czujemy się do niej zaproszeni. Najbardziej groteskowe wydaje się jednak ubranie tego w pozory „walki o wolność słowa”. Tym bardziej, że w akcji biorą udział media, które najczęściej nie podnoszą kwestii autentycznych zagrożeń dla wolności słowa, takich jak cenzura Big Tech. Ocenzurowanie słów Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa nazywały „wielką chwilą dziennikarstwa”, a mniejszych mediów, które z racji monopolizacji przepływu informacji i opinii przez koncerny prowadzące media społecznościowe, są skazane na obecność w mediach społecznościowych i niszczone przez ograniczanie im zasięgów z powodów ideologicznych, jakoś nie biorą w obronę. Równie groteskowe wydają się być „interwencje” pełniącego obowiązki ambasadora Stanów Zjednoczonych w tym zakresie. Nie jest rolą ambasadora ingerowanie w wewnętrzne sprawy kraju, w którym jest ambasadorem. Tym bardziej w świetle przytoczonych przez nas argumentów. Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy przejmowano jeden z największych dzienników ogólnopolskich pod śmietnikiem? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy w tajemniczy sposób zmieniano naczelnego największego tabloidu? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy wyrzucano Cezarego Gmyza za artykuł o trotylu na wraku Tupolewa? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy banowały (...) media społecznościowe? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy sekowano Telewizję Trwam na multipleksie? Nie było ich wtedy, właśnie wtedy kiedy ta wolność słowa była autentycznie niszczona. I dzisiaj kiedy koncerny Big Tech budują nowy światowy totalitaryzm, również ich nie ma, bo akurat uważają, ze jest to w ich interesie.”

 • ~cezary141 2021-02-13
  21:06:55

  14 9

  zdychające post-ubeckie bydło

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 15 tysięcy złotych kary za zarażenie kolegi z pracy to dobry pomysł?Oddanych głosów: 192