Wiadomości

Miasto daje piłkarskiemu Śląskowi 2 mln złotych. To ostatni zastrzyk gotówki w tym roku

2013-02-22, Autor: tm
Władze Wrocławia właśnie zdecydowały, że przekażą piłkarskiemu Śląskowi z miejskiej kasy prawie 2 mln złotych. - To ostatni zastrzyk gotówki dla klubu w tym roku - zastrzegają urzędnicy. Natomiast członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia pytają, czy Rafał Dutkiewicz ma pomysł na funkcjonowanie Śląska i wyliczają sprzeczne deklaracje magistratu.

Reklama

Urzędnicy właśnie poinformowali, że decyzją prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza piłkarski Śląsk Wrocław otrzyma 1,93 mln zł ze środków na promocję miasta poprzez sport.

- To ostatni taki zastrzyk gotówki dla klubu w tym roku. Każde kolejne zasilenie kasy klubu musiałoby łączyć się z podwyższeniem kapitału spółki i - w przypadku braku wpłat ze strony większościowego właściciela - zmianą procentowych udziałów - podkreślają przedstawiciele magistratu.

Przypomnijmy, pakiet większościowy, czyli 51 proc. udziałów w klubie ma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Bithell Holdings Ltd. Miasto Wrocław posiada 49 proc. udziałów.

Problem w tym, że jak już wielokrotnie donosilśmy, większościowy udziałowiec nie jest zainteresowany wykładaniem pieniędzy na drużynę aktualnych mistrzów Polski.

Co więcej, domaga się, by miasto zwróciło mu nakłady poniesione na prace przygotowawcze na działce przy Stadionie Miejskim, gdzie pierwotnie biznesmen miał wybudować galerię handlową.


Z kolei Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia pyta, czy prezydent Dutkiewicz ma pomysł na funkcjonowanie klubu.

- Właściciele Śląska Wrocław nie mają żadnego spójnego pomysłu na  przyszłość klubu. Najpierw, w odpowiedzi na październikowe postulaty TUMW, odpowiadają, że sprzedaż Śląska „to chyba  żart”, ale już na  początku listopada ogłaszają, że jednak poszukają kupca na swoje udziały. W grudniu jednocześnie planują odkupienie większościowego pakietu należącego do Zygmunta Solorza i próbują swoje akcje sprzedać Romanowi Karkosikowi - wyliczają członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia.

Pod koniec stycznia, w oficjalnej odpowiedzi na pytanie TUMW, skarbnik Wrocławia Marcin Urban poinformował, że miasto „nie rozważa sprzedaży udziałów w spółce WKS Śląsk Wrocław S.A”.

- A już w lutym magistrat negocjuje sprzedaż klubu szejkom z Kataru - dodają przedstawiciele TUMW.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Wrocławianin 2013-02-22
  11:46:55

  0 0

  I po raz kolejny z naszej kasy idzie kasa na ten beznadziejny klub brawo. Mam nadzieję że widzew wbije nam chociaż dwie bramy a najlepiej jak by wbił trzy i byłby święty spokój z myślą o mistrzostwie i europejskich pucharach.
  Dograć do końca sezonu ale nie za kasę z miasta niech klub radzi sobie sam a po sezonie sprzedać wszystkich wpuścić młodych chłopaków i tyle będzie spadek trudno świat się nie zawali chociaż kasa w mieście będzie się zgadzać!!!

 • ~lkj 2013-02-22
  12:21:56

  0 0

  Banda darmozjadów która myśli, że ma jakąś misję, marnujących publiczne pieniądze na bieganie za piłką, jak gówniarze.

 • ~mag 2013-02-23
  08:02:54

  0 0

  Jeban..y dutkiewicz ! profesjonalny klub sam powinien się utrzymać

 • ~@mag 2013-02-23
  08:43:53

  0 0

  ile w Europie jest profesjonalnych klubów, które potrafia się same utrzymac? 10? 15? Bez pieniędzy sponsorów nie ma jak to zrobić, najpierw sponsorzy i ogromne pieniądze na sprowadzenie i utrzymanie lub wychowanie bardzo dobrych piłkarzy, potem kilka tytułów na arenie międzynarodowej i dopiero można mówić o utrzymaniu za własne pieniądze (a i tak wtedy sponsoring nadal jest potrzebny ale nie na az taką skalę).

 • ~mag 2013-02-23
  08:49:36

  0 0

  to mi pokaż jaki klub na zachodzie wyłącznie miasto utrzymuje ? ja się nie zgadzam żeby moje pieniądze szły w tych patałachów

 • ~rs 2013-02-23
  08:56:08

  0 0

  a ja się nie zgadzam, żeby moje pieniądze szły na ścieżki rowerowe.... ty chyba do gimnazjum uczęszczasz skoro wyskakujesz z takimi tekstami

 • ~rs 2013-02-23
  08:58:15

  0 0

  BTW te "patałachy" zdobyły wicemistrzostwo, mistrzostwo oraz super puchar, więc póki co są najlepszymi "patałachami" w Polsce

 • ~ 2013-02-23
  11:11:20

  0 0

  dutkiewicz dawał kasa była na kupowanie meczów gołym okiem było widać jak te przewracające się cioty zdobywały mistsza (szacun dla Tadka Sochy ) .

 • ~mag 2013-02-23
  15:33:23

  0 0

  ciekawe czy dutkiewicz kupi mecz z żydami za 90 minut się przekonamy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.