Wiadomości

Miasto szykuje się do remontów trzech ważnych arterii

2012-02-28, Autor: Jarosław Garbacz
Trzy ważne z komunikacyjnego punktu widzenia ulice pójdą w tym roku do remontu. To ulice Pilczycka, Kochanowskiego i Kamieńskiego. Urzędnicy chcą odnowić na nich nawierzchnie jeszcze przed Euro. Właśnie ogłoszono przetargi.

Reklama

O remontach ulic Pilczyckiej, Kochanowskiego i Kamieńskiego mówi się od dłuższego czasu. Teraz urzędnicy podjęli decyzję o wyremontowaniu tych dróg w tym roku. Najpilniejsza inwestycja to remont ulicy Pilczyckiej. Nawierzchnia od wielu lat jest w kiepskim stanie i co roku drogowcy muszą doraźnie łatać tam dziury.

Wymiana nawierzchni to dobra wiadomość dla kierowców poruszających się w rejonie Pilczyc i Kozanowa. Ale droga niestety nie będzie poszerzona na całej długości do dwóch pasów w każdą stronę. Taką operację urzędnicy przełożyli na przyszłe lata. Na wiosnę robotnicy zajmą się tu tzw. szybką wymianą nawierzchni.

>Zobacz fatalny stan ulicy Pilczyckiej wzdłuż, której budowane jest nowe torowisko.

– Wyremontujemy najważniejsze odcinki, które są mocno zniszczone. Dzięki temu już w czerwcu kierowcy będą na Pilczyckiej jeździć po równej jezdni – mówi Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która odpowiada, za przebudowy największych ulic w mieście.


Urzędnicy podkreślają, że zrobią wszystko by remonty przeprowadzić przed Euro. Wszystko wskazuje na to, że uda się to w przypadku Pilczyckiej i Kochanowskiego. – Z fragmentem ulicy Kamieńskiego na odcinku od ul. Starościńskiej do granicy miasta w stronę Krzyżanowic możemy nie zdążyć, bo wszystko zależy od przetargu. Wykonawcę poznamy najwcześniej w połowie kwietnia – wyjaśnia Marek Szempliński.

Jeżeli inwestycji nie uda się przeprowadzić przed Euro, wtedy remont rozpocznie się najpewniej w wakacje. Wreszcie zniknie więc dziurawa i pozapadana poniemiecka kostka brukowa, na której kierowcy często mieli problem z wymijaniem się. Zastąpi ją równy asfalt. Jezdnia zostanie poszerzona a wzdłuż niej powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Prace podobnie jak na Pilczyckiej i Kochanowskiego mają być prowadzone nocą i w weekendy, tak by możliwie jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się w tych rejonach miasta.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2012-02-28
  14:49:43

  0 0

  to tylko kropelka w morzu potrzeb naszej zapuszczonej infrastruktury ........- a Kochanowskiego to wyrzucnie kasy w błoto bo brak tam nosności i nalezałoby podbudowe wymienić al;e w ramach oszczędności wylejemy tylko asfalt, który za pół roku pofaluje i będzie jak było..........jawna niegospodarnośc

 • ~set 2012-02-28
  15:26:40

  0 0

  Zadęcie już było, teraz okazuje się że brakuje czasu i pieniędzy a i pomysł poroniony. Po co było budować od nowa 4 pasma do Kolistej skoro później zwężenie do 2 i slalom. Niczego nie można zrobić raz i porządnie? Każda inwestycja to prowizorka i koncepcje nie do zrealizowania. To wyrzucanie pieniędzy. Zamiast połączyć tramwaj z Kozanowa z pętlą na Pilczycach, zamówiono drogie Skody Plus. Za te pieniądze można było kupić nie 32 tramwaje a 250 autobusów. Sternik i Skarbnik lubią frajerwerki.

 • ~węgorz 2012-02-28
  16:26:44

  0 0

  A kiedy w końcu Wyszyńskiego????!!!!!

 • ~Ołbin 2012-02-28
  17:05:15

  0 0

  WYSZYŃSKIEGO!!!!! GŁĄBY!!!

 • ~gość 2012-02-28
  18:05:45

  0 0

  W przypadku Pilczyckiej to chodzi raczej o remont po zniszczeniu jej przez budowę linii tramwajowej. Tyle tam kopano dziur, przekopów, itp. że jej stan jest straszny. Normalnie powinno to należeć do zadania budowy linii tramwajowej - odtworzenie stanu poprzedniego.

 • ~ 2012-02-28
  21:31:21

  0 0

  ulicą Wyszyńskiego nie będą podążać cudowni kibice na stadion ;) Pilczycka i cały Kozanów do gruntownego odnowienia. Będzie na nas patrzeć cała Polska, Europa a nawet cały świat. Reszta Wrocławia niech się schowa. Do tych igrzysk się już nie zaliczacie :)) A więc pamiętajmy, że nasz prezydent miasta dba przede wszystkim o wizytówkę naszego ukochanego Wrocławia, którą nie są ulice, komunikacja, mieszkańcy. Jest nią stadion i to co w jego okolicy. Więc gęby w kubeł i cicho być ]:P

 • ~Matt 2012-02-29
  14:01:46

  0 0

  Oczywiście Pilczycka będzie naprawiona tylko prowizorycznie, ma wytrzymać do końca czerwca, co później to nieistotne. Następnej zimy będzie z powrotem dziura na dziurze, ale po Euro ta okolica miasta znowu stanie się nieistotna dla decydentów z UM.

 • ~bertsi 2012-03-10
  16:38:24

  0 0

  Na Kochanowskiego ma być remontowana nitka w stronę miasta, a tam nie ma żadnych kolein, a więc przez kilka lat będzie spokój.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.