Wiadomości

Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu na jednej z ulic Krzyków

2012-01-18, Autor: jg
W nocy ze środy na czwartek zmieni się organizacja ruchu na ulicy Januszowickiej. Na jej fragmencie będzie obowiązywał teraz ruch tylko w jedną stronę.

Reklama

Zmiana dotyczy odcinka ulicy Januszowickiej od Sokolej do Jaworowej. Teraz będzie się tam można poruszać tylko jadąc od strony Szkoły Podstawowej Nr 47 w kierunku ulicy Wiśniowej. Zmiana została wprowadzona przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta na wniosek Wydziału Inżynierii Miejskiej w magistracie.

To dobra informacja dla mieszkańców tej ulicy, którzy od dawna zabiegali, by wąska jezdnia o nawierzchni brukowej stała się drogą jednokierunkową. – Z powodu parkujących na jezdni samochodów wymijanie się dwóch samochodów było tu po prostu niemożliwe. Kierowcy rozjeżdżali trawniki przed posesjami, a zdarzały się też urwane lusterka czy przetarcia karoserii w zaparkowanych wozach – opowiada pan Marian, mieszkaniec osiedla.

– Teraz wreszcie będzie można tu normalnie przejechać, a ulica nie ma aż tak wielkiego znaczenia dla ruchu w rejonie, że zmiana mogłaby powodować uciążliwości – dodaje wrocławianin.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2012-01-18
  12:19:38

  0 0

  Pomysł może i dobry, tylko czemu ruch ma być od Sokolej do Jaworowej? Teraz rodzic żeby odwieźć dziecko będzie musiał sie nakombinować sporo a taki sam kierunek ruchu jak na najbliższym pasie Powstańców spowoduje, że w przypadku korku od Wiśniowej ludzie będą z Powstańców uciekać właśnie w Sokolą i Januszewicką. Dalej Januszewcka będzie sposobem na ominięcie korka na Powstańców - nie zmniejszy to tam ruchu. Pomysł z jednokierunkową może i dobry ale wykonanie bez sensu

 • ~~mieszkniec 2012-01-18
  19:46:33

  0 0

  W tytule jest błąd. Ulica Januszowicka jest na Borku, a nie na Krzykach.

 • ~nexus 2012-01-19
  00:06:35

  0 0

  Krzyki to dzielnica miasta (właściwie całe południe) a Borek to osiedle. To drugie zawiera się w tym pierwszym.

 • ~~~ 2012-01-19
  08:44:34

  0 0

  Tyle, że podział na dzielnice (zresztą bardzo mylący) został zniesiony już 20 lat temu.

 • ~mop 2012-01-19
  08:46:52

  0 0

  W \"naszemiasto.pl\" piszą: Januszowicką będzie można przejechać tylko w kierunku parku Południowego.
  Z kolei w \"Tu Wrocław\": Teraz będzie się tam można poruszać tylko jadąc od strony Szkoły Podstawowej Nr 47 w kierunku ulicy Wiśniowej.
  Jedno jest pewne. Ulica Januszowicka jest jednokierunkowa. Tylko w którą stronę!!!!

 • ~Romario 2012-01-20
  23:55:57

  0 0

  Wystarczy zajrzeć na stronę ZDIUMu http://www.zdium.wroc.pl/news/show/1181:
  Już od nocy z 18 na 19 stycznia zmieni się organizacja ruchu na ulicy Januszowickiej. Na odcinku od Sokolej do Jaworowej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, przejazd będzie możliwy od Jaworowej do Sokolej. Zmiana będzie wdrożona decyzją WIM UM na wniosek Rady Osiedla.

 • ~Romario 2012-01-20
  23:58:46

  0 0

  Prawda jest taka, że na pozostałych okolicznych ulicach też należy w końcu uporządkować ruch. Na Kutowskiej za parkingiem przy bloku powinien też być tylko jeden kierunek = w stronę Januszowickiej. Na Januszowickiej od Sokolej do Kampinoskiej przedłużenie jednokierunkowego właśnie wdrażanego. Obecnie jest burdel nie do opisania. Nie można przejechać - zwłaszcza przez matołów przy szkole.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.