Wiadomości

Miasto wprowadziło zakaz poruszania się ciężarówek po jednej z ulic Wrocławia

2014-08-07, Autor: jg
Od środowego wieczora kierowcy ciężarówek nie mogą poruszać się ulicą Brodzką, która łączy Maślice z Praczami Odrzańskimi. Zakaz jazdy dla nich ma przyspieszyć ukończenie remontu. Zmiana na szczęście nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama

Jak informują przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, dla potrzeb ukończenia inwestycji realizowanej na ul. Brodzkiej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od środowego wieczora na odcinku od ul. Lubelskiej do Pracz Odrzańskich obowiązywał będzie zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych.

 

 

– Pojazdy ciężarowe będą mogły dojechać na Pracze Odrzańskie ulicą Główną. Zakaz nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej – wyjaśnia Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Mieszkaniec 2014-08-08
  08:33:29

  2 0

  Super tylko czemu tak późno
  Osiedle zostało zdewastowane przez ciężarówki.
  Chodniki i ulica nadaje się do całkowitego remontu a nie łatania dziur.

 • ~jj 2014-08-08
  12:08:13

  3 0

  A nie można napisać, kiedy zakończy się ten remont??? Ulica Główna do tego czasu jak na polskie warunki jest w stanie idealnym, a te ciężarówki raczej nie pomogą w utrzymaniu takiego stanu rzeczy. Zresztą jeżdżą tu jak po jakiejś autostradzie, w kolumnach po 3-4 auta. Główna do pustych ulic raczej nie należy, a w godzinach szczytu to już w ogóle, więc przejście na drugą stronę ulicy graniczy z cudem.

 • ~Osiedle Pracze 2014-08-10
  10:06:49

  0 1

  Bardzo cieszymy się z zakazu! Nasz horror ciężarówkowy trwa już rok czasu.
  Wreszcie trochę odpoczniemy od hałasu, pyłu, smrodu spalin...

  Oby ciężarówki już więcej do nas nie wróciły!!!

 • ~Misiek 2014-09-03
  15:42:09

  2 0

  Na Głównej często zatłoczonej jeszcze będzie tłoczniej przez pędzące i gubiące błoto wywrotki, o bezpieczeństwie nie wspomnę.
  Brawo. Jak długo jeszcze.....????!!!!

 • ~jj 2014-09-15
  17:47:14

  1 0

  Do Miśka:
  Próbowałam się dowiedzieć w zdiumie jak długo będą nas tu jeszcze raczyć tymi ciężarówkami, ale totalnie olali mojego maila, a to było już miesiąc temu... Trzeba zacząć dzwonić na policję i straż miejską z informacją, że po Głównej pędzą ciężarówki i w d...e mają innych kierujących, pieszych oraz zwierzęta. Dzisiaj już była stłuczka z jedną z tych ciężarówek. Najechała na osobowe auto, no bo po co "król szos" ma hamować... Główną traktują jak drogę szybkiego ruchu i to jest skandal co się tu wyprawia! Ostatnio jechałam Brodzką, żeby sprawdzić jak idą prace. Oczywiście nie kwapią się do zrobienia drogi, za to nowych dziur po wyciętym asfalcie nie brakuje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.