zamknij

Wiadomości

Miasto wprowadziło zakaz wjazdu autobusów na trasie linii autobusowej

2020-01-22, Autor: bas

Firma Sevibus obsługująca linie nr 862 oraz N62 nie kryje zaskoczenia ostatnią zmianą organizacji ruchu dla autobusów na ulicy Sanockiej. Spółka twierdzi, że miasto wprowadziło zakaz wjazdu autobusów nie informując operatora linii, której trasa wiedzie tą ulicą.

Operator podmiejskiej linii autobusowej nr 862 oraz nocnej nr N62 wożący pasażerów na trasie Wrocław Główny – Solna (przez Bielany Wrocławskie i Kobierzyce) poinformował w środę rano, że pojazdy tych linii nie będą kursować ulicą Sanocką i zatrzymywać się na tamtejszym przystanku ze względu na wprowadzoną zmianę organizacji ruchu.

Reklama

Pracownicy Sevibusa nie kryją zaskoczenia takim obrotem sprawy i dodają, że o zmianie nie zostali poinformowani, mimo że tą trasą kursują obsługiwane przez nich autobusy.

– W związku z wprowadzonym ograniczeniem, wystąpiliśmy już do odpowiednich służb z prośbą o wyjaśnienie i umieszczenie odpowiedniej informacji dopuszczającej ruch autobusów komunikacja gminnej. Do tego czasu niemożliwa staje się obsługa przystanku "Sanocka" w kierunku Kobierzyc – czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek na Sanockiej. Rowerzystka zginęła pod kołami autobusu [ZDJĘCIA]

Czy kolej może stać się realnym elementem komunikacji miejskiej we Wrocławiu?
Oddanych głosów: 2249

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Monika989 2020-01-22 21:30:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 1
 • ~Ewa Mazur 2020-01-23 14:09:42

  Korzystanie z przystanku jest możliwe, bo jest czynny więc nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ale przewoźnicy nie uzgadniają trasy przejazdu swoich autobusów koncentrując się jedynie na obowiązku pozyskania zgody na korzystanie z przystanku. Przepisy tego nie nakazują, to prawda. Ale było dobrze gdyby zadali sobie taki trud, inaczej podobne sytuacje są po prostu nieuniknione. Decyzją zarządzającego ruchem, do czasu poczynienia odpowiednich uzgodnień (innej trasy dojazdu, innego przystanku, z którego będą mogli wsiadać pasażerowie Sevibusa, lub innych rozwiązań) zostanie umożliwiony wjazd w Sanocką od strony Komandorskiej, tak aby możliwy był skręt do Ślężnej i postój na przystanku "Sanocka". Pozdrawiam, w imieniu ZDiUM

  1 15
 • ~Monika989 2020-01-23 21:19:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy droga nad kąpieliskiem przy Królewieckiej powinna być zamknięta dla aut?
Oddanych głosów: 263