Wiadomości

Miasto zainstaluje separatory torowiska, bo kierowcy omijają progi zwalniające

2017-12-07, Autor: prochu

Do końca roku na ulicy Grodzkiej - wzdłuż wydzielonego torowiska tramwajowego - zamontowane zostaną specjalne separatory uniemożliwiające ominięcie progów zwalniających.

Reklama

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przekonuje, że takie rozwiązanie jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Kierowcy jadący Grodzką często omijają progi zwalniające, wjeżdżając na torowisko bez zwracania uwagi na nadjeżdżające tramwaje.

Zdania kierowców na temat słuszności takiej instalacji są podzielone. Na fanpage'u ZDiUM na Facebooku część internautów chwali ten pomysł, a inni z kolei wskazują, że jest to rozwiązanie bezcelowe i niepotrzebne, bo przejeżdżające samochody i tak zatrzymuje sygnalizacja świetlna.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~WrocLovianin 2017-12-07
  19:32:40

  11 3

  Progi na Grodzkiej podobnie jak i na Borowskiej przed wiaduktem koło dworca PKP są zupełnie niepotrzebne. Większość zdecydowana większość kierowców jeździła tam tak jak należy.
  Kolejne bezsensowne "inwestycje" to likwidacja Przejścia Świdnickiego oraz buspas na Traugutta.
  Lepiej by było jakby miasto zajęło się.
  1.Wybudowaniem całej Obwodnicy Śródmiejskiej od Żmigrodzkiej do Krakowskiej
  2.Śródmiejska Trasa Południowa Pułaskiego – Plac Strzegomski
  3.Poszeżenie wiaduktów kolejowych nad :
  Boya-Żeleńskiego, Długą, Borowską i Buforową
  4.Prawoskręty na Kasprowicza w Żmigrodzka oraz ze Żmigrodzkiej w Kamieńskiego
  5. Łącznik Pawłowicki czyli droga łącząca okolice Korony i węzła Psie Pole na A8/S8
  6.Nowe drogi wylotowe najpierw tzw. Trasa Krakowska oraz Trasa Obornicka
  7.4. Lewoskręty z zawracaniem z Kochanowskiego w Mianowskiego i Smoleńskiego umożliwią one także płynniejszy przejazd podczas ewentualnych remontów Mostów Jagiellońskich oraz umożliwić legalne zawracanie na Kochanowskiego koło sklepu na wysokości Śniadeckich w obu kierunkach (przez właściwe oznakowanie i właściwa sygnalizację tak jak np. na Karkonoskiej w Turniejową) plus ewentualne światła w tych miejscach.
  8.Trasy Tramwajowe na Psie Pole, Jagodno.
  9.Na koniec w ramach poprawy estetyki przydałoby się odrestaurować na pylonach Mostu Grunwaldzkiego "cztery korony" jakie miał do 1945 roku. Ładniej by wyglądał a koszt tego nie byłby aż tak wielki. Oraz remont i odbudowa „pałacyku” na Wzgórzu Partyzantów.

 • ~Pablo73 2017-12-07
  22:18:14

  9 1

  A co na to kierowcy karetek? Takie separatory na pewno ułatwią i przyśpieszą dojazd do potrzebujących ;) Tak samo jak wszelakie wysepki i inne betonowe ozdobniki na skrzyżowaniach, np na Wyścigowej albo Świeradowskiej. Miasto ma najwyraźniej zbyt dużo pieniędzy...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.