Wiadomości

Miejscy urzędnicy na elektronicznej smyczy

2010-08-16, Autor: bk
Od początku sierpnia pracownicy 7 wydziałów magistratu „odbijają kartę”. Dokładnie tak, jak kiedyś robiło się to w fabrykach. Tyle, że teraz karta nazywa się UrbanCard. Od stycznia będą to robić wszyscy miejscy urzędnicy.

Reklama

Po przyjściu do pracy trzeba przyłożyć UrbanCard do czytnika przy drzwiach i wcisnąć zielony przycisk. Jeśli urzędnik wychodzi do innego budynku urzędu - wciska żółty, a gdy już dotrze na miejsce – pomarańczowy. Jeśli wychodzi na spotkanie zawodowe poza magistrat, choćby do skarbówki, wciska przycisk niebieski. Za każdym razem oczywiście trzeba przyłożyć do czytnika UrbanCard, która staje się nie tylko biletem elektronicznym komunikacji miejskiej, ale będzie prawdziwą elektroniczną smyczą dla urzędników.Elektroniczna kontrola ma zastąpić zwykłe wpisywanie się do książek obecności. Tyle, że w niej notowania wyjść w trakcie pracy się nie notowało. Przy systemie elektronicznym to się zmieni.

Na razie elektroniczną kartę odbijają wszyscy, od najmłodszych pracowników do dyrektorów, w  siedmiu miejskich jednostkach, które zostało wytypowane do pilotażowego programu elektronicznej kontroli pracy.
Są to: Biuro Rozwoju Wrocławia, Urząd Stanu Cywilnego, biuro prezydenta oraz wydziały informatyki, kontroli, prawny i architektury. Jednak to dopiero początek.

- Od stycznia zostanie on rozszerzony za pozostałe wydziały urzędu i wszyscy będziemy używać UrbanCard – mówi Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego urzędu miasta.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2010-08-17
  08:31:34

  0 0

  No i super :)

 • ~ 2010-08-17
  09:06:11

  0 0

  No, mega-super. Tylko, jak wszystko związane z urban-kartą i ten element wdrażany jest nieudolnie. Dobrze ponad 1 tys. osób od stycznia będzie posiadać kartę, która będzie funkcjonować także jako urbanka. Tylko, że osoby te będą już miały standardową urbankę, bo od września inaczej nie będą mogli podróżować komunikacją miejską. Nie dało się tego skoordynować? Przecież nie wymaga to genisza, żeby to dostrzec.
  Ponadto karty czasu pracy sprawdzają się w zakładach prodykcyjnych, przy pracy zmianowej, standaryzowanej, a nie w pracy biurowej. Ale widać, ktoś chciał się wykazać jeszcze przed wyborami. Wyjdzie jak zawsze.

 • ~ 2010-08-17
  13:49:47

  0 0

  Ale pewnie będą tacy (lizusy,faworyty, krewni królika), co nie będą rejestrować swoich (prywatnych) wyjść. I będą mieć na to przyzwolenie pryncypałów.

 • ~ 2010-08-17
  16:57:09

  0 0

  Bardzo dobrze, trzeba pilnować darmozjadów!

 • ~ 2010-08-17
  18:00:10

  0 0

  Przecież będą mogli kodować dowolnie już istniejące UrbanCard czyli w styczniu specjalnie zakodują istniejące jako karty urzędnicze. Nic nie trzeba specjalnie koordynować!

 • ~ 2010-08-18
  13:54:55

  0 0

  Bzdura. Karty urzędnicze nie będą zwykłymi kartami.

  Dziś zostały one rozdysponowane wśród pracowników magistratu. Niestety nie zostali oni w żaden sposób wcześniej poinformowani i okazało się, że kilka osób ma już UC, które będą musiały wymienić czekając w kolejkach.

  Zatem - jak widać - jednak warto było to skoordynować oraz poinformować o fakcie zainteresowanych.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.