Biznes

Miejska kamienica doprowadzona do ruiny. Aż wstyd ją teraz sprzedawać

2022-01-29, Autor: er

Wrocławski urząd miejski próbuje sprzedać doprowadzoną do ruiny zabytkową kamienicę przy ulicy Czajkowskiego we Wrocławiu. Chce za nią prawie dwa miliony złotych. Ale do przetargu ogłoszonego przez prezydenta Jacka Sutryka nikt się nawet nie zgłosił

Reklama

Choć kamienica stoi na jednym z najbardziej reprezentacyjnych wrocławskich osiedli, wygląda tak, że aż wstyd się przyznawać, że to miejski budynek z Wrocławia. W środku nie ma nawet schodów, bo groziły zawaleniem. Resztki balkonów podtrzymują prowizoryczne podpory, okna są zamrowane albo zasłonięte płytami. 

Przejdź do galerii - zobacz zdjęcia kamienicy

W ratuszu przyznają, że stan budynku jest zły, ale - powołując się na opinię biegłych - "stopień zużycia technicznego budynku" oceniają na 70 procent. Potencjalni inwestorzy nie są chyba jednak aż takimi optymistami, bo nikt nie był gotowy zapłacić miastu za tę ruinę 1,97 mln zł. Przetargu nie udało się rozstrzygnąć. Miasto nie ogłosiło na razie kolejnego. A zabytkowa kamienica nadal niszczeje. Ludzie nie mieszkają w niej już od 15 lat.

Zobacz także: Tak wygląda mieszkanie komunalne po remoncie. To nie jest żart!

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~mdj11 2022-01-30
  18:20:02

  7 0

  Witam.
  Ta kamienica to tzw. pestka w porównaniu do całego szeregu kamienic w ciągu ul. Puławskiego.
  Teraz pytanie:
  - dlaczego Szanowna Redakcja nie zrobi artykułu na ten temat.
  - dlaczego od dłuższego czasu Miasto "doprowadza do świadomej" dewastacji tej zabudowy?
  - dlaczego chce na "siłę" zburzyć je, aby poszerzyć ul. Puławskiego, mimo że wiadukt kolejowy jest wąski i nie da się poprowadzić pod nim dwóch jezdni z oddzielnym torowiskiem?

 • ~Gość1214 2022-02-04
  08:38:42

  1 0

  Autorze , wstyd pisać takie artykuły. Stwierdzenie , że wstyd ją sprzedawać jest dziecinne.Trzeba ją sprzedać , żeby zakończyć dalszą degradację. Ale to jak zwykle jest kwestia ceny.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.