Wiadomości

MIELONE Z SIECI Jak mistrz hejtu poucza profesorów

2022-08-24, Autor: tuTremo

Od razu widać w internecie, że prezydent Wrocławia wróci wypoczęty z urlopu. Z siłą wodospadu rozprawia się z mieszkańcami, którzy odważyli się go skrytykować. I jako absolwent „pisowskiego” MBA wystosował stanowisko w sprawie podręcznika przygotowanego przez profesorów tej samej opcji. Czyli wie o czym pisze?

Reklama

Każdego dnia miliony internautów publikują swoje opinie w sieci, głównie w mediach społecznościowych. Nawet Chuck Norris nie jest w stanie wszystkich przeczytać. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić mistrza tuTremo (Paul Tremo - najsłynniejszy polski kucharz, nadworny kuchmistrz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przygotowujący m.in. menu na obiady czwartkowe), który co kilka dni będzie wyławiał te, naszym zdaniem najciekawsze, dotyczące nie tylko politycznego życia Wrocławia. I z tych składników przyrządzał „Mielone z sieci”. Dziś kolejna porcja. 

Gdy tak już lekko drzemałem przy garnkach w mej kuchni ocknęła mnie niezwykła w ostatnich dniach aktywność prezydenta Wrocławia. I wcale nie idzie tu o ilość, ale o jakość. Wypoczęty Jacek Sutryk ponownie wrócił do swego ulubionego procesu wykluczania. A zaczęło się od tego zdjęcia. Chciałem napisać niewinnego, ale jakoś mi przeszło. A przy okazji okazało się, że pezydent czyta nie tylko Tokarczuk.

 jacekyta

Nie wszystkim ta fota chyba się spodobała i zgodnie z zasadą wolności słowa to wyraził, ale zapomniał się, że takie rzeczy to może gdzie indziej, ale we Wrocławiu niekoniecznie.

jacekogóreczki

W komentarzach poruszono też kwestię dotyczącą ostatniej tragedii w Odrze. Jakoś ludzie nie mogą zrozumieć, że w tym mieście fachowiec jest jeden.

 jcekfachowiec

I jak wobec powyższych wystąpień prezydenta odbierają Państwo to wystąpienie Jacka Sutryka. Mistrz siania nienawiści potępia sianie nienawiści… To mi wygląda na jakąś sprytną terapię… Chyba.

hit

Poza tym, przyznaje z ręką na sercu, że omawianego podręcznika nie czytałem. Nie wiem, czy prezydent miał taką okazję, bo jak widać na wcześniejszym zdjęciu preferuje lżejszą literaturą. Ale zawsze jakoś mi niestosownie wyglądało jak magister poucza dwóch profesorów. Były kiedyś takie czasy, że „nie matura lecz chęć szczera…”, ale myślałem, że minęły.

A wracając do tragedii w Odrze, to Jacek Sutryk postanowił obwieścić, iż znalazł sposób jak ratować rzekę. Ja na miejscu pana prezydenta poprosiłbym jeszcze arcybiskupa, by czasami z okna swego pałacu rzucił kontrolnie okiem na wodę, czy coś tam złego się nie dzieje.

konie

To teraz czas na drugiego ulubieńca internautów. Tym razem z serii ogromnych kompetencji prezesa MPK. Chyba żaden człowiek na globie nie ma tak obszernego zakresu obowiązków. No może Elon Musk.

selerbiskup

A prawdziwe życie we Wrocławiu płynie, nomen omen, swoim rytmem. Spadł niewielki deszcz i …

rubczaka

Mieszkańcy, ci odważniejsi, zauważają, że niekoniecznie wszystkie inwestycje czynią ich szczęśliwymi.

placzabaw

Może dlatego, że nie mogą doszukać się konsekwencji w działaniu władz miasta.

oszczednosci

No i jeszcze o tym jak nas widzą inni. Nie tylko inni, miejscowi też mają z tym problem.

 kostka

Podobno wracają upały. To na zakończenie coś na ochłodzenie z przeszłości.

 lody

Smacznego!

Oceń publikację: + 1 + 60 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~rododendron 2022-08-24
  21:01:09

  19 1

  Taki to profil prezydenta - prywatno-publiczny. Ten pierwszy, gdy trzeba odpowiadać za to, czego prezydent nie robi (bo skoro prywatny, to co komu do tego). Jednocześnie publiczny, gdy trzeba promować Jacka Sutryka.

 • ~andrew699 2022-08-24
  22:51:40

  17 2

  I tak na niego zagłosujecie albo na tym podobne indywidua,

 • ~ 2022-08-25
  07:41:39

  10 18

  Zdjęcie w majtkach... faktycznie problem, może to krótkie spodenki? Może i nie wypada na profilu oficjalnym, zgoda. Ale reszta artykułu to stek bzdur Co do podręcznika Hit Sutryk ma 100% rację. Czarnek profesorem?:D przecież to przygłup z profesurą z pseudo uczelni. Rozumiem, że jak się ma taki tytuł to nie można być krytykowanym?:) A co do kwestii Odry to kwestia leży po stronach zaniedbań i układów rządu. Wywalili sól z KGHM, kumpel z JackPolu wylał syf, No i klops, katastrofa ekologiczna gotowa

 • ~ 2022-08-25
  07:47:41

  6 1

  A i kto to jest Dawid Miązek?

 • ~Edyward 2022-08-25
  08:51:24

  10 0

  Ul. Rubczaka z tymi kałużami naprawiana z miesiąc temu była w tym miejscu ze zdjęć. Piniądz wzięty, a czy jest lepiej niż przed naprawą? No cóż może nie najtaniej, ale jako tako ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.