Wiadomości

Mieszkańcy Wielkiej Wyspy chcą robić zakupy w dyskontach

2012-01-11, Autor: Tomek Matejuk
Biedronka, Lidl albo Kaufland – o tanim markecie spożywczym marzą mieszkańcy Sępolna, Biskupina, Dąbia i Bartoszowic. Na terenie Wielkiej Wyspy nie ma ani jednego dyskontu, królują za to drogie sklepy osiedlowe. Aby to zmienić, mieszkańcy napisali petycję do rady osiedla i wskazują miejsca, gdzie taki supermarket mógłby się znaleźć.

Reklama

Niedawno pisaliśmy o mnożących się w centrum Wrocławia Biedronkach. Dyskonty jak grzyby po deszczu wyrastają też w innych częściach stolicy Dolnego Śląska. Tylko nie na Wielkiej Wyspie. Tam nie ma ani jednego taniego marketu, który byłby alternatywą dla małych sklepików sprzedających produkty spożywcze po wygórowanych cenach.

Mieszkańcy wchodnich osiedli naszego miasta aby zrobić większe zakupy po przystępnych cenach muszą jeździć do oddalonego o kilka kilometrów Centrum Handlowego Korona. Chcą jednak, aby również i u nich pojawiły się dyskonty.

Jako potencjalne lokalizacje wskazują m.in. ul. Swojczycką, Leśną czy Mydlaną (obok zakładów Volvo). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia wskazuje, że sklep o powierzchni do 1000 m2 mógłby powstać również na terenie ogródków działkowych przy ul. Dembowskiego. Wystarczy, że właściciel jednej z sieci wykupiłby teren od Pracowniczych Ogródków Działkowych.

Mieszkańcy osiedli Biskupin, Sępolno, Dąbie i Bartoszowice wystosowali do  rady osiedla petycję, w której domagają się powstania na Wielkiej Wyspie dyskontu spożywczego.

- Właściwie wszystkie osiedla wrocławskie posiadają Biedronkę, Lidla czy inne tańsze sklepy, a u nas wciąż królują małe sklepiki ze skandalicznymi cenami. Kiedy to się zmieni? Nie tak dawno na Sępolnie przy Szkole Podstawowej nr 45 powstało kolejne drogie Społem. Ile jeszcze takich sklepów opanuje naszą dzielnicę? W wielu przypadkach np. Biedronka mieści się w podobnym budyneczku jak Polska Chata na  Jackowskiego – „a więc chcieć to móc” – czytamy w petycji.

A Wy co myślicie o powstaniu dyskontów na wrocławskiej Wielkiej Wyspie?

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~AK 2012-01-11
  10:59:00

  0 0

  na Oporowie i Klecinie tez by się przydała Biedronka...

 • ~Romario 2012-01-11
  11:20:22

  0 1

  Nie wiem skąd ta ekscytacja tym szmelcem z Biedronki na tych "prestiżowych dzilenicach"? Czy to jakiś artykuł sponosorowany przez tych frajerów? Sam chciałbym mieć koło siebie sklep na poziomie (choćby typu "Sępolno" koło SP45) żebym nie musiał po ser i wędliny zasuwać do Pasażu, Renomy czy Feniksa. Biedronka jest droga i będzie coraz drożsża, bo swoimi mackami oplata coraz większe połacie miasta i kraju i nie liczy się z niczym - zwłaszcza z klientami. Owszem, przybyło niektórych lepszych towarów, ale większość artykuów podstawowej potrzeby nie nadaje się w ogóle do kupienia. Nie mają nawet normalnych sosów, fiksów czy sera.

 • ~ja 2012-01-11
  11:36:12

  1 0

  Bardzo dobry pomysl, juz dawno powinien powstac na sepolnie czy biskupinie sklep typu biedronka, brakuje tam tego strasznie, w malych sklepach jest bardzo drogo, tak wiec mam nadzeiej, ze pomysl dojdzie do skutku, super!!!!!!

 • ~Szczepinianin 2012-01-11
  11:37:17

  0 1

  Na Szczepinie by się też przydała. Tesko Drogie a na Braniborską daleko.

 • ~e-amil 2012-01-11
  12:20:20

  1 0

  Kolezanka kilka miesiecy temu przeprowadzila sie z Biskupina na Psie Pole i pierwsza rzecza o ktorej wspomniala byly o wiele nizsze ceny za produkty spozywcze. Rzeczywiscie na wielkiej wyspie jest drogo wiec zapewne dyskont cos by tutaj pomogl. Moim zdaniem z wymienionych w artykule marketow najlepsze produkty co do ceny ma Lidl, co Wy na to?

 • ~GaUa 2012-01-11
  12:22:06

  0 0

  A tymczasem na Gaju są dwie Biedronki obok siebie, a w promieniu 1km od nich są jeszcze dwa Carrefour'y, Kaufland, Simply Market, Stokrotka, Lidl oraz Piotr & Paweł. Można by przenieść np. jednego Carrefoura i jedną Biedronkę na Biskupin, tutaj to dużej różnicy nie zrobi a tam i owszem.

 • ~soltys 2012-01-11
  12:53:11

  0 0

  To gdzie ty człowieku mieszkasz że najbliżej masz do Feniksa czy Renomy z wielkiej wyspy? A jeśli nie odpowiada ci jakość produktów oferowanych w Biedronce albo małych sklepikach osiedlowych to widzę 2 rozwiązania Twojego problemu. Albo zmień miejsce zamieszkania, albo otwórz sklep spożywczy, który będzie zadowalał Twoje "standardy". Ideą Dyskontu jest to że sprzedaje produkty ogólnodostępne wszelkich marek pod swoją marką tak jak np. soki dla Biedronki produkuje Hortex, margarynę do pieczywa firma która produkuje "Ramę". Te produkty to nie "frajerski szmelc". Tylko zamienniki. Taka produkcja kosztuje tyle samo, produkty mają ten sam lub nieznacznie zmieniony skład, a z tego powodu że nie są sprzedawane pod rodzimą marką obniża ich cenę. Na tym polegają Dyskonty spożywcze.

 • ~k 2012-01-11
  14:25:57

  0 0

  jako mieszkaniec Wielkiej Wyspy potwierdzam - mieszka się tu bardzo przyjemnie, jest ładnie i wygodny dojazd do/z centrum. ale sklepu typu Biedronka/Lidl brakuje i to jest fakt. poza tym, znacznie lepszym pomysłem są Biedronki na osiedlach niż w centrum, a ostatnio zaostrzyła się praktyka tego drugiego...
  jak już jesteśmy przy Wielkiej Wyspie, nieporozumieniem jest też 1 (słownie: JEDEN) bankomat BZ WBK na całą okolicę, który działa tylko dlatego, że znajduje się przy akademikach politechniki (w ferie lub wakacje napis \"bankomat nieczynny\" jest smutną codziennością). zwłaszcza, że w okolicy jest pełno bankomatów typu ING, Millenium, PKO, a jednego z największych banków w Polsce nie stać na dostawienie bankomatów.

 • ~Ekolog z Biskupina 2012-01-11
  14:28:59

  0 1

  PROTESTUJĘ! Sklepy wielkopowierzchniowe zaszkodzą nietoperzom, żabom w Parku Szczytnickim i spowodują usychanie dębów. Zablokowaliśmy Most Wschodni, który miał przebiegać koło ul. Wittiga, zablokujemy również budowę dyskontów!

 • ~ 2012-01-11
  15:45:44

  0 0

  @AK na Klecinie jest już Biedronka (na Krzyckiej - być może są to już Krzyki, ale przy samej Klecinie). Natomiast na Oporowe niedługo będzie (najpóźniej w przyszłym roku).

 • ~Anonimka 2012-01-11
  16:43:59

  0 0

  Dyskonty to chcą, ale żeby odkorkować Śródmieście i wybudować obwodnicę, to pierwsi do protestów! Wielka wyspa sucks!!!

 • ~gość 2012-01-11
  20:51:32

  0 0

  .. a do takich sklepów jak Biedronka to towar przywożą TIR-ami! One będą rozjeżdżać Wielką Wyspę. Chyba że TIRy biedronkowe są jakieś inne?

 • ~janx 2012-01-11
  21:04:04

  0 1

  1.Budowa i działalność tak dużego sklepu w tej okolicy znacząco zwiększy ruch samochodowy i może mieć negatywne działanie na Park Szczytnicki i mieszkające w nim zwierzątka, o zoo nie wspominając.
  2.Do takich sklepów zaopatrzenie przyjeżdża wielkimi pojazdami ciężarowymi, które z powodu braku Mostu Wschodniego musiałyby dewastować lokalne ulice i przyrodę tej pięknej spokojnej enklawy jaką jest Zielona Wyspa.
  3.A Mostu Wschodniego i kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej nie możemy wybudować, bo... patrz punkt 1.

  Tak więc przykro mi dziadki z wielkiej wyspy, mostu nie będzie to biedronki też nie będzie. Jak za drogo wam tam mieszkać to możemy się zamienić na mieszkanie w śródmieściu przy ruchliwej ulicy. Mam do biedronki 2 minutki spacerkiem.

 • ~YogiWielkiej Wyspy. 2012-01-11
  21:31:06

  0 0

  Słuchajcie dziadki z Wielkiej Wyspy. Dla was nie opłaca się niczego budować, bo blokujecie rozwój Wrocławia. Mostu nie chcecie, obwodnicy też nie. my więc nie mamy zamiaru pomagać wam w poparciu budowy tańszych marketów. Kupujcie w tych drogich sklepach albo najlpepiej bedzie, jesli wyniesiecie sie z Wroclawia i juz nigdy do naszego pięknego miasta nie wrócicie hue hue.....

 • ~Fanek 2012-01-11
  21:45:26

  0 0

  Precz z dziadkami z Biskupina. Budowę mostu blokują, ale biedronek to im się zachciewa! Duście się w tej zapyziałej enklawie trącącej starzyzną. A most i tak powstanie, bo postępu nie da się zatrzymać.

 • ~k 2012-01-11
  22:19:59

  1 0

  skąd w Was tyle żółci? mieszkam na Biskupinie i mimo, że droga i most miałyby przechodzić koło mojego domu, jestem ZA. znacząca większość mieszkańców jest ZA. mamy swój rozum, umiemy zobaczyć na mapie ulicę Mickiewicza, która przecina Park Szczytnicki na pół i biegnie koło Hali Stulecia, a proponowaną drogę, która park omija i jest dalej od Hali. nie jesteśmy głupi. przestańcie do cholery nazywać nas "dziadkami" i stawiać znak równości pomiędzy "Stowarzyszenie Akcja Park Szczytnicki" a "mieszkańcy Wielkiej Wyspy"!

 • ~m. 2012-01-11
  22:44:53

  0 0

  biedronka w zamian za obwodnicę śródmiejską;)!!

 • ~ 2012-01-12
  09:37:04

  0 0

  Ja bym wam wszystkie mosty odpiął od tej waszej wyspy i problemy się skończą.! Wielka wyspa wielkie paniska!

 • ~Pimpolak 2012-01-12
  11:45:40

  0 0

  Popieram Ekologa! Zapomniał dodać, że drgania wywołane przez wózki obciążone zakupami spowodują zniszczenia w strukturze Hali Stulecia. Już dziś napiszmy o tym do UNESCO!

 • ~bartek 2012-01-12
  15:50:21

  0 0

  Petycja: http://www.wielkawyspa.com.pl/wiadomosci/sprawy-spoleczne/970-petycja.html

 • ~ 2012-01-13
  17:41:00

  0 0

  Biedronka albo Lidl przydałaby się na Żernikach. Na Nowym Dworze jest ich pełno, na Kosmosie i Kuźnikach też nie brakuje, nawet na Stabłowicach postawili Biedronkę prawie w szczerym polu. A u nas ciągle przybywa mieszkańców powstają nowe bloki, ksiądz chce budować nowy kościół... dyskont przydałby się bardzo. Przy AOW można go postawić wraz ze stacją benzynową jak na Braniborskiej.

 • ~daa 2012-01-20
  15:57:36

  0 0

  Sytuacja jest kiepska. Cały wrocław dosłownie zawalony lidlami a u nas ZERO. Dlaczego tak jest, nie rozumiem. Uważam lidla za super sklep, idealnie zaplanowany, niewielki i są tam wszystkie podstawowe produkty. Ceny super, promocje częste, jakość super.
  Społem? Dziękuję bardzo, te same produkty 20% drożej, zero promocji, siatki po 1,5 zł.
  Nie rozumiem właścicieli LIdla - dlaczego nie otwierają w tym rejonie sklepu albo kilku sklepów????
  Przecież to czysty zysk...

 • ~nicek102 2012-11-27
  18:20:59

  0 0

  na Oporowie Biedronka lada dzień będzie otwarta, ale mieszkańcy wielkiej wyspy nadal czekają na sklep typu Biedronka, Lidl lub Kaufland. Mieszkam w okolicach parku Szczytnickiego i ubolewam, że mamy tylko źle funkcjonujący Carrefour express wieczny bałagan na półkach i kilometrowe kolejki przy kasach i na Manhatanie ciasną Biedronkę gdzie między regałami przejść trudno z koszykiem i do kasy się dostać to też wyższa szkoła jazdy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.