Biznes
Mieszkanie pod inwestycję we Wrocławiu – kawalerka czy dwupokojowe?
Inwestowanie w nieruchomości to coraz popularniejsza forma lokaty kapitału. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy nieustannie poszukują nowych mieszkań pod wynajem, z myślą o dochodowym biznesie. O czym należy pamiętać kupując mieszkanie pod inwestycję we Wrocławiu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy wady i zalety małych lokali mieszkalnych.
Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu
Mieszkanie jednopokojowe to idealne lokum na start, które można po kilku latach sprzedać z dużym zyskiem. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup kawalerki na własny użytek lub z przeznaczeniem na wynajem. To dobra propozycja dla ludzi młodych – singli oraz par, które jeszcze nie myśli o powiększeniu rodziny. Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu są coraz droższe, więc zakup nawet małego mieszkania bywa całkiem sensowną inwestycją.
Ceny nieruchomości w dużych miastach rosną praktycznie każdego dnia. W związku z tym zakup takiego lokalu może zwrócić się w perspektywie kilkuletniej. Wiele osób decyduje się zainwestować w nieruchomość z myślą o długoterminowym czy krótkoterminowym wynajmie. Dzięki temu mogą liczyć na zwrot miesięcznych kosztów związanych z kredytem hipotecznym oraz opłatami za media. Decydując się na taki krok, warto rozważyć lokalizację, wyposażenie mieszkania, dostęp do udogodnień takich, jak komórka lokatorska czy garaż podziemny. Za nieruchomość z rynku pierwotnego, która położona jest w centrum miasta trzeba zdecydowanie więcej zapłacić.
Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu
Dużym zainteresowaniem cieszą się lokale z dwoma pokojami, o metrażu od 30 do 45 m kw. Kupując dwupokojowe mieszkanie pod inwestycję możemy liczyć na pewny zysk z wynajmu. Według opinii ekspertów, takie lokale spodobają się również osobom lubiących wydzieloną przestrzeń do zamieszkania. Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu są dostępne w rozsądnych cenach.
Koszty utrzymania inwestycji i zakupu bywają zbliżone do kawalerek. Z reguły to niewielka różnica w metrażu, mimo to - za metr kwadratowy mieszkania jednopokojowego - trzeba więcej zapłacić. Wzrost zainteresowania podyktowany jest głównie wygodą, więc popyt na lokale powyżej 35 mkw. stale rośnie. Na rynku nieruchomości we Wrocławiu znajduje się duży wybór dwupokojowych mieszkań zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.
Podsumowanie
Jeśli planujemy kupić mieszkanie dla siebie, warto zainwestować w nieruchomość z dwoma pokojami. Dwupokojowe lokale są niewiele droższe od kawalerek. Przy najmie krótkoterminowym bardziej rentowne będą mieszkania dwupokojowe. Jeśli planujemy zostać najemcą długoterminowym, przyda się kawalerka lub mieszkanie z aneksem sypialnianym. Oczywiście ostateczny wybór będzie zależny od budżetu, jakim dysponujemy.
Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Amerykańska sieć pizzerii debiutuje we Wrocławiu
25437 -
Koniec bramek na A4. Będą zmiany na wrocławskim odcinku autostrady!
18591 -
MPK Wrocław pochwaliło się wyremontowaną Skodą 16T [ZDJĘCIA]
17773 -
Nowy hipermarket! Zmiana operatora spożywczego w centrum handlowym
15795 -
Wrocław ogłosił Program Modernizacji Podwórek Komunalnych [35 LOKALIZACJI]
13403
Najczęściej komentowane
-
Pojazd skanujący na ulicach Wrocławia. Będzie automatycznie generował kary dla kierowców
3 -
Wyremontowany sklep we Wrocławiu oddany do użytku [ZDJĘCIA]
2 -
Nowy biurowiec ma kolejnego najemcę. Lokalną siedzibę przeniesie tam jeden z banków
1 -
Amerykańska sieć pizzerii debiutuje we Wrocławiu
1 -
MPK Wrocław pochwaliło się wyremontowaną Skodą 16T [ZDJĘCIA]
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy zlokalizowanie punktu szczepień przeciwko COVID-19 przy markecie to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 358