zamknij

Wiadomości

Mieszkaniec Tarnogaju: most Wschodni nie tylko dla Wielkiej Wyspy. Ale tylko z tramwajem!

2015-12-28, Autor: tm
- Z mostami jest jak kijami, mają po dwa końce, dlatego należy wybudować most Wschodni dla Wrocławia, nie tylko dla Wielkiej Wyspy. Tak, by problemy komunikacyjne rozwiązać, a nie przenieść z jednej strony rzeki na drugą - pisze mieszkaniec wrocławskiego Tarnogaju.

Reklama

Do naszej redakcji dotarł list od czytelnika na temat planowej przez miasto budowy Alei Wielkiej Wyspy, która ma połączyć ul. Krakowską, przez mosty na Oławie i Odrze i trasę przecinającą ul. Olszewskiego i biegnącą wzdłuż ul. 9 maja z ul. Mickiewicza. Oto jego treść:

 

Regularnie w mediach pojawiają się informacje o wciąż tylko planowanym Moście Wschodnim. Mówi się o jego znaczeniu dla Biskupina, Sępolna, Bartoszowic, zupełnie zapominając o jego wpływie na Przedmieście Oławskie, Księże, Tarnogaj czy Huby. Z mostami jest jak kijami, mają po dwa końce, dlatego należy wybudować Most Wschodni dla Wrocławia, nie tylko dla Wielkiej Wyspy. Tak by problemy komunikacyjne rozwiązać, a nie przenieść z jednej strony rzeki na drugą.

 

Ulica Krakowska, Armii Krajowej, Hubska czy Kamienna w godzinach szczytu stoją w korkach. Jak miasto chce je dostosować do zwiększonego ruchu, który pojawi się wraz z Mostem Wschodnim? Żaden wizjonerski plan jeszcze nie został ogłoszony. Jak na razie mamy poczucie, że cześć korków ze Śródmieścia przeniesiemy na Krzyki i „jakoś to będzie”.

 

 

Zdecydowanie nie jest tak, że mieszkańcy osiedli po lewej stronie Odry tego mostu nie chcą. Oczywiście, że chcą bezpośredniego, szybkiego połączenia z wyspą. Jednak nie tylko dla samochodów.

 

Prezydent Rafał Dutkiewicz wielokrotnie przekonywał, że komunikacja zbiorowa jest dla niego i miasta priorytetem. Niestety warstwa deklaratywna nie wiele ma wspólnego z tą praktyczną.  

 

Choć początkowo Most Wschodni planowany był z przedłużeniem linii tramwajowej z Armii Krajowej do Olszewskiego, gdzieś w toku prac nad projektem owy tramwaj zniknął (zapewne z powodu cięcia kosztów). To ciekawe, że w mieście, gdzie ponoć to komunikacja zbiorowa jest priorytetem, nikt nie wpadł, by zaoszczędzić na jezdni i wybudować most tylko dla tramwaju (w naszym kraju, taki pomysł wydaje się abstrakcyjny, prawda?). Jak zwykle auta wygrały.

 

Dlatego teraz dopóki nie jest za późno, kiedy realizacja Mostu Wschodniego to dopiero pieśń przyszłości musimy mówić głośno – TAK dla Mostu Wschodniego, ale tylko z tramwajem.

 

zakochany w mieście mieszkaniec Tarnogaju

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~tantus 2015-12-28 16:24:26

  Podpisuję się obiema rękami!

  11 0
 • ~jamlasica 2015-12-28 16:42:46

  Komunikacja miejska musi stać się priorytetem jeśli ni chcemy zginąć przygnieceni smogiem, albo umrzeć z nudów w korkach.

  10 0
 • ~nie z tad 2015-12-28 19:41:55

  Co za dziecinny pomysl.To moze od razu tylko kladke dla pieszych i rowerow .Zdrowiej. Z drugiej strony nie umieszczanie na nowych mostach przynajmniej rezerwy pod przyszle torowiska zemsci sie okrutnie w niedalekiej przyszlosci.Bo mimo wszystko tramwaje beda potrzebne we Wroclawiu. Budowa metra jest zwykla fantazja.

  0 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że we wrocławskich szkołach powinny być prowadzone dodatkowe zajęcia z edukacji seksualnej?
Oddanych głosów: 875