Kultura

Miłość, przypadek i zabijanie. Przegląd filmów wybitnego polskiego reżysera [PROGRAM]

2021-03-10, Autor: mh/mat.pras.

Z okazji 25 rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowskiego w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się przegląd poświęcony twórczości jednego z najważniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów.

Reklama

– Dorobek Krzysztofa Kieślowskiego, który z powodzeniem realizował zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne, zaangażowane politycznie i dotykające kwestii metafizycznych, do dziś stanowi ważny punkt odniesienia dla mistrzów kina artystycznego – mówią organizatorzy wydarzenia. I dodają, że fascynacji kinem polskiego reżysera przyznają się twórcy tak różni jak Asghar Farhadi, Cristian Mungiu czy Gregg Araki.  

W ramach przeglądu będzie można zobaczyć zarówno najgłośniejsze polskie fabuły Kieślowskiego („Przypadek”), jak i mniej znane filmy dokumentalne z jego dorobku („Refren”). Bilety, w cenie 18 i 20 zł, można kupować za pośrednictwem strony internetowej kina.

Spotkanie z kinem mistrza rozpocznie się w środę, 10 marca o godz. 17, pokazem „Trzech kolorów: Niebieskiego” w ramach Akademii Polskiego Filmu. Przed seansem odbędzie się wykład prof. Moniki Talarczyk.

PROGRAM PRZEGLĄDU

11 marca (czwartek), godz. 19.00 | „Przypadek”

12 marca (piątek), godz. 19.00 | „Krótki film o zabijaniu”

13 marca (sobota), godz. 19.00 | „Krótki film o miłości”

14 marca (niedziela) , godz. 19.00 | Zestaw dokumentów

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~wprxceo1265 2021-03-10
    11:00:30

    26 0

    Krzysztof Kieślowski urodził się 27 czerwca 1941 roku w Warszawie. Rodzina ojca Romana Kieślowskiego wywodziła się z Wołynia, matka – Barbara z domu Szonert, pochodziła z Bydgoszczy. Rodzice pobrali się w Warszawie, na początku września 1939 r. Jego ojciec, Roman, był chorym na gruźlicę inżynierem budownictwa, natomiast jego matka, Barbara, pracowała na stanowisku urzędniczym.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy na zachodzie Wrocławia potrzeba więcej policjantów?
Oddanych głosów: 153