Minimalna wygrana wrocławskiego zespołu w wyjazdowym meczu

2015-12-03, Autor: jg
W meczu pomiędzy Impelem Wrocław a Budowlanymi Łódź góra były Impelki. Po wygranej w dwóch pierwszych setach do gry włączyły się również gospodynie. W końcówce tie-breaka więcej chłodnej głowy zachowały wrocławianki.

Początek seta do wyrównana walka punkt za punkt. Dopiero przed pierwsza przerwą techniczną na prowadzenie wyszły gospodynie. Szybko jednak dzięki atakom Kristin Hildebrand i czujnej grze na siatce Moniki Ptak, wrocławianki odrobiły straty i doprowadziły do remisu. Wynik remisowy utrzymywał się przez większą część partii. W końcowe błędy po stronie łodzianek, a także punktowe ataki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty zaważyły o zwycięstwie Impelek w pierwszym secie.

Walka punkt za punkt trwała również w drugim secie – do pierwszej przerwy technicznej. Potem dzięki atakom Skowrońskiej-Dolaty i Hildebrand, czy kiwkom Mileny Radeckiej, Impelki uzyskały dwupunktową przewagę, którą utrzymywały aż do kolejnej przerwy technicznej. Ataki Heike Beier zminimalizowały przewagę do jednego punktu (16:17) jednak wtedy wrocławianki włączyły piąty bieg i wygrały seta. W końcówce na boisku pojawiła się Magda Gryka, która skutecznie odrzucała gospodynie od siatki notując przy tym asa serwisowego.

O trzecim i czwartym secie kibice wrocławskiej ekipy będą chcieli zapomnieć najszybciej. Impelki pogubiły się w przyjęciu, a skuteczność w ataku niczym nie przypomniała tej z pierwszej czy drugiej partii. W zespole z Łodzi świetnie za to spisywała się para środkowych – Gabriela Polańska i Sylwia Pycia, które były nie do zatrzymania w atakach ze środka. Budowlane wyprowadzały dużo kontrataków, z czego znakomita większość kończyła się punktem dla gospodyń, które pewnie wygrały partię trzecią i czwartą.

O zwycięstwie zadecydować musiał więc tie-break. Tu znów trwała zagorzała walka o punkt. W środku seta na prowadzenie wyszły łodzianki. Impelki konsekwentnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu po 13. Wtedy w swoje ręce sprawy wzięła Katarzyna Skowrońska-Dolata, swoim blokiem dając piłkę meczową. Impelki wykorzystały pierwsza szansę i w kolejnej akcji zakończyły spotkanie.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15)

Budowlani Łódź: Muresan (16), Polańska (14), Pycia (12), Beier (21), Brzezińska (12), Vincourova (3), Medyńska (L) oraz Tobiasz, Twardowska, Woźniczka, Grajber.

Impel Wrocław: Ptak (10), Hildebrand (7), Sikorska (4), Radecka (5), Skowrońska-Dolata (23), Costagrande (8), Dürr (L) oraz Kossanyiova (3), Kaczor, Gryka (1) MVP spotkania: Katarzyna Skowrońska-Dolata.