Mistrz Chorwacji lepszy w sparingu. Pierwsza porażka WKS-u w tym roku

2019-01-23, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali 0:2 z Dinamem Zagrzeb w kolejnym sparingu z tym okresie przygotowawczym. Spotkanie z mistrzem Chorwacji odbywało się - podobnie jak wcześniejsze treningi WKS-u - w deszczowej aurze.

Śląsk rozpoczął dość doświadczonym składem. Vitezslav Lavicka na prawej obronie wystawił Piotra Celebana, środek pola złożył z trójki Igors Tarasovs, Krzysztof Mączyński i Michał Chrapek, środek obrony tworzyli Mariusz PawelecWojciech Golla, a w ataku Marcin Robak.

Spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. Śląsk starał sie wysoko atakować rywali, nie dając im spokojnie rozgrywać ataków. Po stracie piłki zaś wrocławianie od razu doskakiwali do przeciwników, chcąc ją szybko odzyskać. Nieznacznie więcej pracy między słupkami miał jednak Jakub Słowik, który kilka razy był zmuszony do interwencji. W Śląsku najgroźniejszą sytuację stworzył Michał Chrapek, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

Po zmianie stron Chorwaci strzelili dwie bramki. Najpierw golkipera WKS-u pokonał Mario Situm, a nieco ponad kwadrans później to samo uczynił Bartol Franjić, który wykorzystał zagranie ze stałego fragmentu gry. Po stronie wrocławskiej dobre okazje mieli Robert Pich i Piotr Celeban, jednak ich uderzenia nie znalazły drogi do bramki.

Oprócz dwóch goli, Śląsk stracił też w tym pojedynku zawodnika. W ostatniej minucie pierwszej połowy drobnego urazu nabawił się grający w tym starciu na lewej obronie Augusto.

Kolejny sparing WKS-u już w najbliższą sobotę - wrocławianie zmierzą się w Belek z koreańskim FC Pohang Steelers.

Śląsk Wrocław - Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:0)
Bramki: Situm 54, Franjic 71

Śląsk: Słowik - Celeban (75 Dankowski), Pawelec, Golla, Augusto (45 Cholewiak), Farshad (46 Musonda), Tarasovs (69 Łabojko), Mączyński (69 Radecki), Chrapek (69 Gąska), Pich (69 Farshad), Robak (46 Piech).