Mistrz Izraela za silny dla Śląska Wrocław

Piłkarze Śląska Wrocław nie sprostali mistrzowi Izraela Hapoelowi Beer Szewa. W spotkaniu testowym, które rozegrano w Opalenicy, wrocławianie przegrali 0:3.

To nie będzie mecz, który słowacki bramkarz Śląska Wrocław Lubos Kamenar wspomni miło. Wszystkie gole tego spotkania drużyna straciła w pierwszej połowie, gdy między słupkami bramki stał właśnie Kamenar. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Maor Buzaglo w 21. minucie, Piotr Celeban w 32. minucie, który zaliczył gola samobójczego i Maharan Radi w 41. minucie spotkania.
Wynik tego meczu kibiców Śląska nie ucieszy, za to dobrą nowiną jest fakt, że trener Mariusz Rumak wreszcie ma z kogo budować zespół. Idealnie jeszcze nie jest, bo przydaliby się dwaj solidni defensywni pomocnicy, ale i tak powodów do narzekania, jeśli chodzi o wąską kadrę, jest coraz mniej. Przeciwko mistrzowi Izraela zagrali wszyscy pozyskani do tej pory przez Śląsk piłkarze: obok Kamenara, zagrali też Portugalczycy: Augusto i Alvarinho, a także Łukasz Madej.

Śląsk przymierza się do kolejnych transferów. Blisko klubu jest pomocnik z Macedonii Ostoja Stjepanović, mówi się też o zainteresowaniu klubu kolejnym Portgualczykiem. To Filipe Miguel Goncalves, ostatnio broniącym barw klubu Moreirense.

W Opalenicy: Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa 0:3 (0:3)
Bramki: Buzaglo (21.), Celeban (32. - samobójczy), Radi (41.).

Śląsk Wrocław: Kamenar (46. Pawełek) - Pawelec (86. Miś), Celeban, Dwali (86. Wiech), Augusto (59. Zieliński) - Alvarinho (66. Dankowski), Kokoszka (86. Dudu), Grajciar (59. Idzik), Morioka (66. Kiełb), Madej (59. Gosztonyi) - Mervo (59. Biliński).