Mistrzowie nadal bez porażki. Kolejne zwycięstwo Kosynierów

2018-04-17, Autor: prochu

Kosynierzy Wrocław wchodzą do play-offów z czystym kontem! Wrocławscy mistrzowie pokonali w miniony weekend na Stadionie Olimpijskim Poznań Hussars 14:3. Tym samym już drugi sezon z rzędu "Kosy" nie przegrywają meczu w sezonie zasadniczym.

Spotkanie z Husarią rozpoczęło się efektownym trafieniem Daniela Smazy w 6. minucie po indywidualnej akcji. Goście z Wielkopolski odpowiedzieli na nie niecałe dwie minuty później. Kosynierzy dołożyli w pierwszej części gry jeszcze trzy trafienia, a Hussars jedno. Otwierająca kwarta, zakończona wynikiem 4:2 dla gospodarzy, stanowiła najbardziej wyrównaną część pojedynku.  W kolejnej odsłonie wrocławianie pokonali golkipera Hussars kolejne cztery razy, bez odpowiedzi ze strony gości. W trzeciej i czwartej kwarcie Kosynierzy konsekwentnie realizowali swój plan gry i pozwolili Hussars na zdobycie zaledwie jednego trafienia, sami umieszczając piłkę w bramce sześciokrotnie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 14:3, a najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrano Daniela Smazę, autora czterech goli i dwóch asyst.

W fazie zasadniczej sezonu 2018 Polskiej Ligi Lacrosse wśród Kosynierów najwięcej goli strzelił Daniel Smaza - osiemnaście. Wśród asyst przoduje natomiast Mikołaj Śmigiel z jedenastoma kluczowymi podaniami. Obaj liderzy mają tyle samo punktów w klasyfikacji kanadyjskiej - po 21. Tuż za nimi znajdują się Ryszard Matkowski (13 goli, 3 asysty) i Jan Rydzak (5G, 6A), a tuż za podium w tej kategorii są Marcin Janiszewski (5G, 3A) i Antoni Saturny (5G, 1A).

Kolejne spotkania odbędą się już w ramach fazy play-off, ale wcześniej - na początku maja - odbędzie się międzynarodowy turniej lacrosse, Silesia Cup 2018.