Młode koszykarki Ślęzy Wrocław najlepsze w Małej Iglicy

2018-10-02, Autor: prochu

Walka o każdą piłkę, sporo biegania, ale przede wszystkim świetna zabawa - tak przebiegła kolejna już edycja Małej Iglicy, czyli turnieju, który towarzyszy Wrocławskiej Iglicy. Tę edycję wygrały zawodniczki Ślęzy Wrocław.

Wrocławianki wystawiły do gry w tym turnieju dwie drużyny, ale żeby nie spotkały się one w finale, zmierzyły się ze sobą na etapie 1/2 finału. Drugie spotkanie to mecz gości - MKS-u Polkowice oraz Basketu Zgorzelec. I drużyna Ślęzy była zdecydowanie najsilniejszym zespołem w tegorocznej stawce, co odczuł II zespół 1KS-u, który przegrał 4:59. Spotkanie pomiędzy polkowiczankami a zgorzelczankami było wyrównane tylko do przerwy, w ostatnich dwóch kwartach MKS wygrał 29:4 i pokonał rywalki dwudziestoma punktami.

W starciu o brąz lepsze okazały się "czerwone" wrocławianki, które przez cały mecz miały przewagę nad swoimi rywalkami ze Zgorzelca, choć nie można koszykarkom UKS-u Basketu odmówić walki do samego końca. Podobnie zresztą jak zawodniczkom MKS-u Polkowice, które choć w pewnym momencie przegrywały 0:27, potrafiły w późniejszym etapie spotkania z "żółtymi" reprezentantkami Ślęzy wymieniać się udanymi akcjami. Najistotniejszy jednak w całym turnieju nie był wynik, ale świetna zabawa i wspaniała atmosfera.