Młody Śląsk poszedł w ślady pierwszego zespołu

2011-03-14, Autor: Piotr Kolisko
Piłkarze Śląska Wrocław rozgrywający swoje spotkania w Młodej Ekstraklasie powrócili na boisko. Podopiecznie trenera Becelli doskonale spisali się na murawie stadionu przy Oporowskiej kopiujac wynik pierwszego zespołu i zwyciężając Legię Warszawa 2:0.

Legioniści przed meczem ze Śląskiem byli zdecydowanym liderem rozgrywek Młodej Ekstraklasy, który w 17 meczach zgromadził 40 punktów. W pierwszym spotkaniu w 2011 roku warszawianie 4:0 pokonali w derbach Polonię i to na boisku przeciwnika. Jesienią WKS poległ w Legionowie 1:4 stąd też niedzielne spotkanie przy ulicy Oporowskiej było meczem zaówno o punkty jak i o honor.

Młodzi piłkarze Śląska nie przestraszyli się silnego rywala atakujac od pierwszych minut spotkania. We wrocławskim składzie szansę gry także otrzymali gracze pierwszego zespołu – w Śląsku zadebiutowali Rafał Gikiewicz i Ljubisa Vukelja, a na murawie pojawili się także Cristian Diaz (w pierwszej połowie) oraz Rok Elsner i Łukasz Madej (po przerwie). To właśnie dzięki grze Diaza i Madeja gracze z Oporowskiej zawdzięczają zwycięstwo gdyz obaj piłkarze wpisali się na listę strzelców.

Śląsk Wrocław ME – Legia Warszawa ME 2:1 (1:0)
Diaz 21’, Madej 83 – Kamiński 82’

Śląsk Wrocław ME: Gikiewicz -Garyga, Szuszkiewicz, Peroński, Abramowicz, Jędrzejowski, Michalski,Więzik (85' Skrzypczak), Nowak (90' Repski) - Vukelja (46' Elsner), Diaz (46' Madej).
Legia Warszawa ME: Szumski - Bochenek, Choto, Cichocki (46' Michalski), Lisowski, Kopczyński, Łukasik, Żyro, Pogonowski (57' Kamiński), Rybus ((46' Wodejko), 86' Karniszewski), Rozwandowicz.