Młodzi Spartanie w formie! Bardzo dobry występ wrocławian w DMPJ

2017-06-13, Autor: prochu

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław zajęli drugie miejsce w piątej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanej w poniedziałek w Rawiczu. Spartanie zdobyli 25 "oczek", a lepsza okazała się jedynie leszczyńska Unia, która wygrała zawody z 28 punktami.

Tym razem liderem wrocławskiego zespołu był Oskar Bober, który zgromadził na swoim koncie 10 "oczek". W swoich trzech pierwszych startach Damian Dróżdż był bezbłędny (2*,3,3), ale w ostatnim biegu przytrafiła mu się wpadka w postaci ostatniego miejsca. Z kolei Przemysław Liszka wywalczył siedem punktów w trzech wyścigach, a w czwartym zanotował upadek i został wykluczony.

W klasyfikacji generalnej prowadzą młodzieżowcy Unii Leszno, a wrocławianie są drudzy. Kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się we wtorek (13 czerwca) w Zielonej Górze, ale w tym zawodach Spartanie pauzują. Do rywalizacji wrócą w środę, kiedy odbędzie się kolejny turniej, na torze łódzkiego Orła.

8. Rawicz 1 (5)

Aby zespół był klasyfikowany w poszczególnych zawodach, musi w swoim składzie posiadać co najmniej trzech zawodników. W pierwszym etapie DMPJ odbędzie się osiem turniejów. 23 drużyny rywalizują w trzech grupach, a cztery najlepsze zespoły z każdej z nich i dwie najwyżej sklasyfikowane spośród piątych lokat, awansują do półfinałów.