Wiadomości

Mołdawia pokonana, fatum złamane, Sobota na boisku!

2012-09-11, Autor: mw
W meczu eliminacji mistrzostw świata Polska pokonała na Stadionie Miejskim Mołdawię 2:0. Całą drugą połowę na boisku przebywał Waldemar Sobota ze Śląska Wrocław.

Polska nareszcie złamała fatum ciążące nad nią w meczach rozgrywanych we Wrocławiu. Nasza reprezentacja nie zachwyciła, ale liczą się punkty. Pierwszego gola po strzale z rzutu karnego zdobył Jakub Błaszczykowski. Kiedy wydawało się, że od tego momentu powinno się Polakom grać łatwiej, było zupełnie odwrotnie.

Po przerwie to goście uzyskali przewagę i Przemysław Tytoń kilka razy musiał wznosić się na wyżyny swoich umiejętności, aby ratować biało-czerwonych przed utratą gola. Nasza drużyna ponownie przejęła inicjatywę dopiero w ostatnim kwadransie. Efektem był drugi gol i kilka sytuacji, z których powinny paść kolejne bramki.

Szansę na trafienie miał również Waldemar Sobota ze Śląska. Skrzydłowy wrocławskiego zespołu pojawił się na boisku zaraz po przerwie i w kilku akcjach pokazał się z dobrej strony. W 75 minucie Sobota znalazł się w sytuacji sam na sam, ale sędzie przerwał akcję, bo dopatrzył się pozycji spalonej. Czy zawodnik Śląska swoją postawą na zgrupowaniu i grą przekonał Waldemara Fornalika, okaże się podczas kolejnych powołań. A te już za miesiąc, kiedy Polskę czekać będzie pojedynek z Anglią.

Reprezentacja meczem z Mołdawią przełamała fatalną passę pojedynków na Stadionie Miejskim. Wcześniej przegrała z Włochami 0:2 i z Czechami 0:1. Nie jest wykluczone, że któryś z meczów eliminacji mistrzostw świta zostanie jeszcze rozegrany w naszym mieście. Na razie czeka nas szlagierowy pojedynek Brazylia - Japonia.

Polska - Mołdawia 2:0 (1:0)

Bramki: Błaszczykowski (33, karny), Wawrzyniak (81).

Polska: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Borysiuk (76 Krychowiak), Polanski, Saganowski (46 Sobota), Mierzejewski (71 Sobiech) - Lewandowski.

Mołdawia: Namasco - Racu, Epureanu, Armas, Golovatenco - Suvorov (83 Alexeev), Ivanov (73 Onica), Gatcan, Covalciuc, Patras (46 Ovseannicov) - Picusciac.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1