zamknij

Biznes

Most Tumski w remoncie. Tak wygląda bez kłódek i nawierzchni [ZDJĘCIA]

2019-08-28, Autor: bas, mh

Trwają prace renowacyjne na moście Tumskim. Przeprawa łącząca wyspę Piasek z Ostrowem Tumskim przechodzi kompleksową rewitalizację. Co ciekawe z mostu zniknęły „kłódki zakochanych”, które od kilku lat były nieodłącznym elementem tej konstrukcji.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował, że obecnie na moście powstaje dolny pomost, który pozwoli wypiaskować, zabezpieczyć przed korozją i pomalować każdy zakamarek mostu. Trwają też pierwsze próby odmalowywania konstrukcji. Już wcześniej zdemontowana została nawierzchnia mostu, w tym stare zużyte krawężniki i płyty chodnikowe.

Reklama

Z mostu zniknęły też tzw. kłódki zakochanych, które jako dowód swojej miłości wieszały na moście pary. Co ważne, kłódki nie będą mogły wrócić na to miejsce przez 10 lat po remoncie. To warunek gwaranci udzielonej przez wykonawcę robót.

W ramach kompleksowej rewitalizacji mostu za 3 mln złotych firma Dromosttor ma wykonać całkowitą renowację stalowych balustrad, naprawę części konstrukcji, uszkodzonej w czasie drugiej wojny światowej, uzupełnienie nitów, modernizację oraz wymianę nawierzchni jezdni na kostkę bardziej przyjazną niepełnosprawnym, oraz remont chodników, na których pojawią się płyty granitopodobne zamiast asfaltu.

Zobacz galerię

Czy to dobrze, że po remoncie kłódki zakochanych nie będą mogły wrócić na most Tumski?
Oddanych głosów: 805

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~mdj11 2019-08-28 18:43:51

    Witam.
    Szanowny Redaktorze. A jak Pan sobie wyobraża remont mostu bez zdjęcia przypiętych kłódek, cyt.:" Co ciekawe z mostu zniknęły „kłódki zakochanych...". To nie jest ozdoba dla tego mostu. Już pojawiły się kłódki na sąsiednich. Jestem pewien na 110%, że zaraz po otwarciu pojawią się ponownie. Czy miasto wystawi tam całodobowy posterunek Straży Miejskiej?

    5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w 2020 roku we Wrocławiu dojdzie do więcej niż 100 wykolejeń tramwajów?
Oddanych głosów: 1266