Czas wolny
Mówią o nim "polskie Como". Nad Jezioro Bielawskie z Wrocławia dojedziesz w godzinę
Leżące ledwie godzinę drogi z Wrocławia Jezioro Bielawskie to dawny Zbiornik Sudety. Może trochę dla żartu wielu mówi o nim "polskie jezioro Como". I choć porównanie do leżącego we Włoszech jednego z najpiękniejszych jezior Europy jest mocno na wyrost, jedno jest pewne - w Jeziorze Bielawskim można się zakochać.
JEZIORO BIELAWSKIE - KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA
Jezioro Bielawskie leży u podnóża Gór Sowich. To sztuczny zbiornik, wybudowany na dopływie rzeki Brzęcze. Gdy powstawał (wtedy mówiono o nim Zbiornik Sudety), nikt nie myślał o turystach. Akwen miał służyć pobliskim zakładom włókienniczym, jako źródło wody potrzebnej przy produkcji. Dopiero gdy zakłady upadły, nieco ponad 20 lat temu, zbiornik zmienił swoją funkcję - teraz ma służyć rekreacji i wypoczynkowi. Przed 5 laty nadano mu oficjalną nazwę Jezioo Bielawskie.
JEZIORO BIELAWSKIE - KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA
Nad jeziorem działa nowoczesny kompleks, a w nim basen odkryty, wodny plac zabaw, brodzik, zjeżdżalnia, strzeżona piaszczysta plaża z boiskiem do piłki plażowej, wyspa z miejscami do grillowania, siłownia plenerowa, boiska sportowe, ścianka do tenisa, podświetlana fontanna, wypożyczalnia kajaków oraz rowerów wodnych, wypożyczalnia rowerów, przystań żeglarska i wakepark.
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Kim jest piękna wybranka Jacka Sutryka? W ratuszu huczy od plotek
8968 -
Nowa hala tenisowa na razie tylko dla Jacka Sutryka i jego znajomych
3594 -
Wrocławianka w nowym MasterChef. Coś poszło nie tak. Cebula zabiła ostrygi
2448 -
Wrocław oszalał na punkcie tego miejsca - Dyniowa Farma, byłeś tam już?
2412 -
Wystawa psów na Stadionie Olimpijskim już w ten weekend [23-24.09.2023]
2142
Najczęściej komentowane
-
Kim jest piękna wybranka Jacka Sutryka? W ratuszu huczy od plotek
3 -
Te pomniki przyrody, to duma Wrocławia. Zobacz jakie są piękne!
2 -
Ale piękne! Wystawa psów na Stadionie Olimpijskim trwa w najlepsze [ZDJĘCIA]
1 -
Gepard, Skorupka, a może Goździk? Oto zwierzaki do adopcji we Wrocławiu
1 -
Imprezy i wydarzenia na weekend we Wrocławiu. Gdzie warto się wybrać?
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert