zamknij

Wiadomości

Na dworcu walczą z czasem. Zdążą z remontem peronów przed Euro?

2011-11-17, Autor: Jarosław Garbacz
Na dzisiejszym posiedzeniu dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy władze PKP zapewniały, że zdążą z remontem dworca na Euro. Najwięcej prac zostało na peronie 3. Jeśli z modernizacją nie uda się zdążyć na futbolowe mistrzostwa w czerwcu przyszłego roku, peron będzie otwarty tymczasowo.

Reklama

Z trzech obecnie przebudowywanych i wyłączonych z ruchu peronów, najszybciej, bo już w grudniu, gotowy będzie peron numer 1. Na odnowioną "dwójkę" pasażerowie zostaną wpuszczeni najpewniej w okolicach świąt wielkanocnych.

W przypadku peronu nr 3 sprawa jest bardziej skomplikowana. Teoretycznie prace mają się na nim zakończyć pod koniec maja przyszłego roku. To godzina zero, bo już dwa tygodnie później piłkarskie mistrzostwa zostaną zainaugurowane. Dziś przedstawiciele PKP zapewniali, że niemal na pewno zdążą z wszystkich robotami, bo w ostatnim czasie prace nabrały bardzo szybkiego tempa.

Ale na kolei mają na wszelki wypadek przyszykowany plan awaryjny. Jeśli prace na "trójce" będą miały poślizg, tory zostaną tam ułożone tymczasowo a docelowe prace robotnicy zakończą, gdy Euro się skończy.


Władze Wrocławia ponaglają kolejarzy, by nie dali plamy. – W sprawie realizacji i tempa przebudowy odbywają się spotkania, w czasie których prezydent Dutkiewicz wywiera maksymalny nacisk, aby inwestycja zakończyła się przed Euro – zaznacza Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego urzędu miejskiego.

Z ustaleń prezydenta Rafała Dutkiewicza wynika, że dotrzymanie terminu zakończenia przebudowy wszystkich peronów, przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w czerwcu przyszłego roku, jest mocno zagrożone.

– Nie będę odnosił się do tej wypowiedzi prezydenta, gdyż jej nie słyszałem. W chwili obecnej mogę zapewnić, że modernizacja wszystkich peronów zakończy się przed Euro 2012. Zwłaszcza, że peron pierwszy udostępnimy podróżnym po modernizacji jeszcze w grudniu tego roku. Prace na peronach są prowadzone w bardzo dobrym tempie – zaznacza Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP S.A. we Wrocławiu.

Rękę na pulsie chce trzymać też wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który zapewnia, że będzie na bieżąco monitorował sytuację na przebudowywanym dworcu. Przedstawiciel rządu w naszym województwie planuje między innymi wizyty na placu budowy.

Przedstawiciele PKP zapewniają, że o pozostałe prace można być spokojnym. Dobiega końca tynkowanie elewacji budynku, a wnętrza są już całkowicie oszklone, dlatego nie zagrozi im nawet sroga zima.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2011-11-17
  19:03:14

  0 0

  Niech wojewoda siedzi na swoich czterech literach i nie przeszkadza swoją osobą ludziom, którzy będą w tym czasie na dworcu pracowali.

 • ~havranek 2011-11-17
  19:36:55

  0 0

  Czy aby władze Wrocławia z tym EURO nie przesadzają? To tylko trzy mecze więc zważywszy na pojemność stadionu to maksymalnie 132924 pasażerów i to tylko przy założeniu, że każdy kibic obejrzy tylko jeden mecz, jest spoza Wrocławia i przyjedzie tu koleją. Dla dworca, który obsługuje ok. 14 mln pasażerów rocznie to taka liczba to chyba nie jest duży problem nawet bez jednego peronu.

 • ~Pawel 2011-11-17
  20:25:40

  0 0

  Zgadzam się z tym, że chyba się za bardzo starają a nie potrzebnie i tylko wpadają w większe koszty... To nie jest tego warte!!!

 • ~hehe 2011-11-17
  20:31:12

  0 0

  Mam nadzieję, że intelygenty z urzędu nie zapomną pomalować trawy na zielono. A obok poczty, gdzie miał dumnie stanąć Hilton proponuję jakieś tekturowe albo styropianowe miasteczko...

 • ~wrocek 2011-11-18
  17:58:37

  0 0

  Jak myślicie, co to znaczy, że prezydent "wywiera maksymalny nacisk";)??

 • ~Wrocławianin 2011-11-21
  22:24:54

  0 0

  Oni zamiast modernizować to tracili czas na kłótnie z ludźmi którym sie kolor dworca nie podobał. Kto normalny daje taka pracę Budimexowi. To Miastu zależy na czasie, czy jak to nasz obyczaj Polski byle by tanio. Wrocław organizuje turniej bez żadnej wiedzy.
  Z czym do ludzi. Przykład stadion: Był Budimex i Mostostal, co zrobili nic. A dlaczego oni bo właśni ebyło tanio. Wystarczyło ciut dopłacic i jak jest rewelacja

 • ~set 2011-12-03
  20:53:02

  0 0

  Za ten mililiard z kawałkiem to można było kupić każdemu z Wrocławia wycieczkę do Egiptu na tydzień. Przy takiej masówce pewno byłoby taniej, wiec moze starczyło by na 2 tygodnie w 4 gwiazdkach. Remont dworca finansuje PKP nie miasto, AOW co już autostradą nie jest też budowała GDDKiA a nie miasto. Miasto w tym czasie przebudowuje Pilczycką , zbudowało drog wzdłuż stadionu i to gniazdo z siatki do którego trzeba dokładać. Na początek parę milionów strat, a teraz przychodi martwy sezon, zima a utzrymanie kosztuje, ktoś pilnuje, światło się świeci trzeba ogrzewać, kosztów bez liku.

 • ~. 2011-12-07
  08:55:48

  0 0

  PKP to skansen. Zamiast poszerzać ofertę dla klientów, wciąż likwidują jakies połączenia (co zysków im raczej nie przynosi)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy po tak dużych podwyżkach będziesz korzystać z usług Aquaparku Wrocław?Oddanych głosów: 1167