zamknij

Wiadomości

Na most Zwierzyniecki wrócił ruch samochodowy i tramwajowy

2019-04-23, Autor: bas

Po ponad ośmiogodzinnej przerwie ruch wraca na most Zwierzyniecki. Przeprawa została zamknięta po tym, jak na jej wjazd spadło drzewo.

Chociaż leżący na jezdni dąb udało się usunąć już wcześniej, ruch na most został przywrócony dopiero po godzinie 17:30. Do tego czasu służby MPK pracowały na naprawą trakcji tramwajowej, która została zerwana.

Reklama

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło między godziną 9:00 a 9:30. Z uwagi na to, że konar upadając zerwał trakcję tramwajową, ruch na moście został wstrzymany. Kierowcy jadący od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej są kierowani objazdem przez wybrzeże Pasteura i dalej na most Szczytnicki. W związku z utrudnieniami w okolicy zdarzenia tworzą się spore korki.

Wrocławski magistrat poinformował, że do zawalenia się drzewa doszło z powodu postępującego rozkładu systemu korzeniowego, który był efektem podniesienia się gruntu i wylania w tym miejscu betonu.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że do zawalenia się drzewa mogło dojść również w wyniku niedopatrzenia ze strony władz miejskich, które nie wyznaczyły zarządcy terenu, na którym stał dąb.

Zobacz galerię

Czy uważasz, że utrudnień związanych z zawalonym drzewem można było uniknąć?
Oddanych głosów: 138

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że kampania przed II turą wyborów prezydenckich była brutalna?
Oddanych głosów: 717