Biznes

Na Psim Polu wybudują długą drogę rowerową. Obok powstanie chodnik

2020-02-24, Autor: mgo

W ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedla na ulicy Królewskiej, między Wilanowską i Zatorską, powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na jej budowę. 

Reklama

Nowa droga rowerowa wraz z chodnikiem powstanie na ulicy Królewskiej do końca sierpnia tego roku. Jej wykonawca, wyłoniony w ogłoszonym właśnie przez miasto przetargu, będzie miał za zadanie wybudowanie nawierzchni bitumicznej na trasie ciągu pieszo-rowerowego, montaż oświetlenia i nasadzenia zieleni wzdłuż niego oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Inwestycja ma być gotowa do odbioru wraz z końcem lipca.

CZYTAJ TEŻ: NOWA DROGA ROWEROWA POWSTANIE NA LEGNICKIEJ 

Oferty w ramach przetargu na budowę ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Królewskiej na Psim Polu można składać Wrocławskim Inwestycjom do 9 marca. 

 

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Zet 2020-02-24
  14:42:58

  57 6

  Pytanie: czy odbędzie się to kosztem przepustowości dróg i płynności ruchu?

 • ~Breslau_Mock 2020-02-24
  15:05:50

  5 55

  W związku ze zbyt dużą liczbą samochodów w mieście nie ma czegos takiego jak przepustowość drog i płynność ruchu. Na szczęście możemy mieć plynny ruch komunikacji zbiorowej i do tego to miasto dąży.

 • ~kosynier 2020-02-24
  15:34:48

  14 3

  Do autora mgo:
  "na ulicy Królewskiej, między Wilanowską i Zakrzowską, powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy." - doprawdy? A wystarczyło przeczytać i przyswoić. Też na Z - ZATORSKĄ.
  Zbyt wiele wymagam.

 • ~kosynier 2020-02-24
  17:30:44

  47 7

  Do ~Breslau_Mock;
  Na marginesie - miasto to nie tylko komunikacja zbiorowa i ścieżki rowerowe - "Proszę mi wierzyć, że w żadnym z miast w Polsce, a nawet w Europie, nie spotkałem się z tak bezmyślną organizacją ruchu, jaką mamy we Wrocławiu w pobliżu dworca PKP."
  https://gazetawroclawska.pl/kierowca-autobusu-bezmyslna-organizacja-ruchu-we-wroclawiu-najgorzej-w-europie/ar/c1-14810406

 • ~Breslau_Mock 2020-02-24
  23:03:51

  4 52

  Kosynier - Komunikacja zbiorowa to absolutna podstawa funkcjonowania miasta. Samochody i rowery to tylko uzupełnienie komunikacyjne, zresztą jak widać po samochodach bardzo niewydajne.

 • ~kosynier 2020-02-25
  08:28:03

  22 2

  "Liczba osób poruszających się komunikacją miejską w stosunku do 2011 roku spadła z 35 do 28 proc. (...) udział podróży autem spadł o 0,2 punktu procentowego i wynosi 41 proc." - uzupełnieniem powiadasz....
  Póki co, to miasto ma więcej wykolejeń niż kilka dużych miast razem wziętych i najstarszy, zdezelowany tabor tramwajowy. To nie stało sie z dnia na dzień - PR sołtysa z Mikstatu był ważniejszy.
  W systemie komunikacyjnym miasta nie zrobiono nic od conajmniej 30 lat a o rozwoju komunikacji miejskiej słyszę odkąd pamiętam. Bajki, bajki, bajki. Parę drewnianych skrzynek na skrzyżowaniu...

  "Wydział Inżynierii Miejskiej o problemie wie od kilku lat i nic z tym nie robi" - pisze w piśmie do urzędników oraz naszej redakcji pani Anna. Czy w końcu, ktoś coś z tym zrobi?


  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24432743,komunikacyjny-alarm-dla-wroclawia-felieton.html

  https://gazetawroclawska.pl/kolejny-koszmar-na-parkingu-przy-dworcu-pkp-miasto-wie-o-problemie-od-lat-ale-nic-z-tym-nie-robi/ar/c1-14810396

 • ~Breslau_Mock 2020-02-25
  08:39:45

  4 51

  To lata zaniedbań poprzedniego prezydenta, a wcześniej efekt biednego miasta.

  Dlatego teraz trzeba przesunąć jak najwiecej nakładów inwestycyjnych na naprawę i rozwój komunikacji zbiorowej.

  Już jest lepiej bo powstają tramwaje na ND i przez Popowice, co zapewni świetną komunikację z centrum większości zachodniego Wrocławia. Jest więcej remontów, będą nowe tramwaje.

  To czego potrzeba to dalszy rozwój sieci tramwajowej, utworzenie SKM, budowa parkingów z prawdziwego zdarzenia przy pętlach tramwajowych i węzłach przesiadkowych z koleją, wydzielenie niezależnych od komunikacji indywidualnej tras, zwiększenie taktowania głównych linii no i oczywiście nowy tabor. Choćby na to nieszczęsne Jagodno powinien powstać tramwaj z pętlą tramwajową przy rondzie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i tam powinien być piętrowy parking na przynajmniej 500aut, gdzie mieszkańcy okolicznych miejscowości mogliby zostawiać samochody i wygodnie dojeżdżać tramwajem do centrum.

  Warto się wzorować choćby na Warszawie, gdzie dzięki świetnej komunikacji zbiorowej porusza się nią już prawie 60% mieszkanow miasta. Większość ludzi w mieście ma dostęp do wygodnej i szybkiej komunikacji zbiorowej w postaci tramwajow, autobusów, skm i metra.

  Dodatkowo na pewno należy odpowiednio planować rozbudowę miasta, tak aby nie powstawały takie kwiatki jak Jagodno. No i wybudować połączenia samochodowe międzyosiedlowe, które pozwoliłyby ograniczyć ruch do centrum miasta, np połączenie Grabiszynskiej z PL. Strzegomskim.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.