Wiadomości

Na ulicach blisko centrum miasto wprowadza ruch jednokierunkowy i ograniczenie dla ciężarówek

2015-07-06, Autor: jg
Od nocy z piątku na sobotę wprowadzony został jeden kierunek ruchu na ulicy Mosbacha we Wrocławiu. Z kolei na trzech innych ulicach urzędnicy do wtorku ograniczą ruch pojazdów ciężarowych.

Reklama

– Na ulicy Mosbacha auta poruszać się będą mogły od ul. Jedności Narodowej do ul. Wyszyńskiego. Wniosek zarządzającego ruchem pozytywnie zaopiniowała rada tutejszego osiedla – tłumaczy Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

 

 

Z kolei do 7 lipca wdrożony zostanie zakaz wjazdu dla ciężarówek z ulicy Grabiszyńskiej w północne wloty ulic: Stalowej (do Manganowej - tu dodatkowo ograniczenie do 3,5 tony w godzinach 6-9,13-19 i 22-4), Spiżowej i Miedzianej.

 

Jak tłumaczą wrocławscy drogowcy, w tym przypadku, o wprowadzenie ograniczenia dla ruchu pojazdów ciężarowych wnioskowali sami mieszkańcy tego rejonu stolicy Dolnego Śląska.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~maniuska 2015-07-06
  19:40:05

  1 0

  Będziecie mieli to samo co mieszkańcy Os. Krzywoustego jest ograniczenie wjazdu dla pojazdów powyżej 9-ciu ton , od ulicy Bierutowskiej w Kiełczowską, a wjeżdżaja cale zestawy tirów do TK_ Max , przejeżżzaja obok komisariatu policji, śmieją się i nic sobie nie robią z przepisów drogowych

 • ~fgfgfg 2015-07-06
  20:47:51

  0 0

  Bo jest różnica między tranzytem, a dostawą. Dostaw zakazać nie mogą.

 • ~Tomasz 2015-07-07
  09:05:04

  1 0

  Będzie to samo co na Aleji Pracy - jest ograniczenie do 9T a ciężarówki i tak sobie skracają drogę zamiast jechać do skrzyżowania Hallera-Grabiszyńska i tam skręcić w Grabiszyńską to skracają sobie z Hallera w Aleję Pracy i stamtąd w Grabiszyńską.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.