Na sygnale

Na ulicach roi się od wypadków: potrącenia rowerzystki, pieszego i motocyklisty

2013-04-24, Autor: jg
Trzy poważne potrącenia miały miejsce w środowe popołudnie na ulicach Wrocławia. Dwie z poszkodowanych osób trafiły do szpitala.

Reklama

Najpierw wrocławskie służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na ulicy Oleskiej. Na szczęście po przyjeździe na miejsce okazało się, że kobieta nie wymaga hospitalizacji ani pomocy lekarza. Kierowca na osiedlowej uliczce na szczęście prowadził swój samochód z niewielką prędkością.


Drugie zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w rejonie placu Legionów. Tam kierujący osobową hondą potrącił 12-letniego chłopca. Nastolatek nie ma ciężkich obrażeń, ale pogotowie ratunkowe zdecydowało, że powinien udać się do szpitala na badania.

Na razie nie wiadomo, z jakiej przyczyny doszło do wypadku oraz kto w tym przypadku zawinił. Policjanci z drogówki proszą o zachowanie ostrożności na wrocławskich drogach, zwłaszcza w komunikacyjnym szczycie.

Tymczasem między godziną 16 a 17 doszło do kolejnego wypadku. Tym razem, kierujący samochodem marki suzuki, na skrzyżowaniu ulic Popowickiej i Wejherowskiej nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu motocykliście i doszło do zderzenia.

 

Kierujący jednośladem został odwieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na razie nie ma jednak informacji, by obrażenia zagrażały jego życiu. Na miejscu wypadku nie ma już utrudnień w ruchu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~xyz 2013-04-24
  19:31:27

  0 0

  Dzisiaj jadąc koło arkad auta zatrzymały się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych (w kierunku Renomy). W tym samym momencie amator pedałowania, ma się rozumieć bez kasku, śmignął pomiędzy autami i pieszymi na przejściu i pojechał sobie dalej. To zabawne, że rowerzyści domagają się aby traktować ich jak pełnoprawnych uczestników ruchu a tym czasem nie przestrzegają tak podstawowego przepisu jak czerwone światło. Mam nadzieję, że ktoś wyciągnie z miejskiego monitoringu nagranie tego zajścia i upubliczni

 • ~rowerzysta 2013-04-24
  19:57:46

  0 0

  Sam jestem rowerzysta, ale jak widze takie zachowanie kolegow (rowerzystow) to sam bym im glowy pourywal, pozniej nic dziwnego ze kierowcy na nas sie zloszcza.

 • ~ttt 2013-04-24
  23:02:02

  0 0

  ja pierd*le ... artykuł o wypadkach spowodowanych przez auta a tu znowu w komentarzach o rowerach i śmiertelnym zagrożeniu jakie sieją na bezbronnych wrocławian... jakaś patologiczna schizofreniczna wiocha z wynaturzoną misją selektywnej praworządności... Wieś... zestresowana bidna zahukana wieś..

 • ~do XYZ 2013-04-24
  23:43:44

  0 0

  tak myślę że go już namierzyli i za dzień - dwa zapłaci za swoją zbrodnię... przywloką go pod pręgierz gdzie będzie go można kamienować na miazgę.. potem zedrze mu się twarz i przyczepi do kukły ( ma się rozumieć bez kasku) na małym rowerku z napisem "przejechałem na czerwonym" i powiesi przy twoim przejściu dla pieszych... będzie tam dyndał na wietrze ku przestrodze!!! Ty oczywiście jeździsz równo 50km/h hmm?

 • ~ 2013-04-25
  08:04:43

  0 0

  jazda 50 km/h a przejechanie na czerwonym to jest jednak zajebi... różnica

 • ~bf 2013-04-25
  08:20:24

  0 0

  jeżdżę na rowerze codziennie od 3 lat i muszę przsyznać, że czasem widzę rzeczy od których włos na głowie staje dęba. niektórzy rowerzyści jeżdżą tak jakby ich mózg został w domu, albo nie mieli oczu. na czerwonym, po pasach, po chodnikach, ścieżką rowerową, ale jednokierunkową i pod prąd... dodam, że byłem potrącony 3 razy. za każdym razem na ścieżce i przejeżdżając na zielonym. kierowcy samochodów wymuszają pierwszeństwo i nie pamiętają, że na skrzyżowaniach kolizyjnych zielone nie zawsze znaczy, że można jechać...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.