zamknij

Edukacja

Najnowocześniejsza szkoła we Wrocławiu

2009-09-02, Autor: Magdalena Bober
We wtorek, 1 września o godz. 9 nastąpiło uroczyste otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 na Maślicach.

Nowo wybudowany kompleks przy ulicy Suwalskiej obejmuje szkołę podstawową dla 400 dzieci i przedszkole na 100 miejsc.

 

Obiekt ma futurystyczną bryłę i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne. Budynek jest ekologiczny, wyposażony w panele słoneczne, automatyczne rolety i ogrzewanie sytemem pomp cieplnych.

 

Na uroczystości otwarcia nowej placówki obecny był prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. - Maślice to taki obszar miasta, który się w tej chwili bardzo szybko rozwija. Ta szkoła jest najnowocześniejszą placówką we Wrocławiu – powiedział w krótkim przemówieniu.

 

Z otwarcia nowej szkoły najbardziej cieszą się dzieci, które pod koniec zeszłego roku szkolnego zostały przeniesione z SP 26 na ulicę Stabłowicką, gdzie przez dwa miesiące uczyły się w budynkach po technikum.

 

-Szkoła jest fajna, jest przestrzenna i najbardziej nas cieszy, że są szafki gdzie można chować rzeczy, tak jak w Ameryce. Podoba się nam też sala z lustrami i z drabinkami, przy których można ćwiczyć balet – powiedziała nam Agnieszka Wolf, przewodnicząca samorządu szkolnego.

 

Budowa obiektu trwała półtora roku i kosztowała 33 mln zł.

 

 

> Zobacz fotogalerię z otwarcia

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy otwarcie Biblioteki Żydowskiej we Wrocławiu to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 340