Napastnicy wciąż bramkostrzelni. Remisowy sparing Śląska

2014-07-03, Autor: red
Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Łęczna 2:2 w swoim drugim spotkaniu sparingowym. Bramki dla WKS-u zdobyli: kapitan zespołu Marco Paixao i Sebino Plaku.

Pierwsze spotkanie sparingowe Śląska na obozie w Żaganiu zaczęło się spokojnie. Zarówno wrocławianie, jak i zespół Górnika Łęczna nie forsowali tempa, a formacje defensywne obydwu zespołów spisywały się bez zarzutu i z dużą pewnością niwelowały jakiekolwiek zagrożenie. Tak upłynęło 15 pierwszych minut meczu.

W 19. minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Śląska Wrocław. Marco Paixao przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się i oddał strzał, który zablokował ręką jeden z obrońców z Łęcznej. Portugalski napastnik sam podszedł do jedenastki i pewnym strzałem zamienił ją na gola.

Po 23 minutach trójka sędziowska, z racji na panujący upał zaprosiła zespoły na przerwę, celem uzupełnienia płynów. Po wznowieniu zawodów obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Z większym zaangażowaniem zaczęli w końcu atakować Górnicy, lecz brakowało im dokładności i docierali maksymalnie w okolice pola karnego Śląska.

Groźnie potrafili za to zaatakować zielono-biało-czerwoni. W 31. minucie po kontrze zespołu Tadeusza Pawłowskiego i dwójkowej akcji Sebastiana Mili i Flavio Paixao – ten drugi znalazł się w dobrej sytuacji przed bramkarzem z Łęcznej. Portugalczyk uderzył mocno i soczyście, lecz jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Pawła Sochę. Pod koniec pierwszej odsłony spotkania na strzał zdecydował się jeszcze Sebastian Mila, lecz było to uderzenie niecelne, które nie mogło zagrozić bramkarzowi rywali.

Tak jak przy okazji poprzedniego sparingowego starcia z Piastem, tak też tym razem trener Pawłowski desygnował do gry w drugiej połowie zupełnie inną jedenastkę. Na boisku w drużynie WKS-u zostali tylko Rafał Grodzicki i Tomasz Hołota, z tym, że ten drugi występował już w roli nie środkowego obrońcy, a defensywnego pomocnika. Pierwszych 20 minut drugiej odsłony, to okres optycznej przewagi Górników.

Zawodnicy trenera Jurija Szatałowa dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się prowadzić grę. Śląsk nastawił się na kontry i po jednej z nich w 69. minucie przed dobrą okazją stanął Mateusz Machaj. Strzał naszego pomocnika udało się jednak obronić bramkarzowi gości i sparować piłkę na rzut rożny. Po chwili wrzutkę z kornera głową próbował wykończyć Rafał Grodzicki, lecz jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

W 74. minucie na strzał z dystansu zdecydowali się zawodnicy z Łęcznej. Kuba Wrąbel był na szczęście na posterunku i z łatwością poradził sobie z uderzeniem. Młody bramkarz Śląska musiał jednak skapitulować w 78. minucie. W polu karnym WKS-u faulowany był Paweł Sasin, a jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Nowak. Stracona bramka rozdrażniła wrocławian, którzy podkręcili tempo i już po minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę, w drugim meczu sparingowym z rzędu zdobył Sebino Plaku!

To nie był jednak koniec strzelania, bo równie szybką odpowiedzią popisali się przyjezdni. Dośrodkowanie Sasina na bramkę zamienił Patrik Mraz. Akcja dwóch byłych graczy Śląska doprowadziła do wyrównania stanu meczu na 2:2. Zielono-biało-czerwoni nie chcieli tego meczu zremisować - w 86. minucie groźnie próbował strzelać Marcin Przybylski, lecz zabrakło mu centymetrów, by ponownie dać Śląskowi prowadzenie. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:2 (1:0)

Bramki: Marco Paixao 19 (k), Plaku 79 - Nowak 78 (k), Mraz 83.

Śląsk: Pawłowski (46 Wrąbel) – Pawelec (46 Dankowski), Hołota (89 Hołota), Grodzicki, Zieliński (46 Ostrowski) – Hateley (46 Calahorro), Droppa (46 Socha) – Pich (46 Plaku), F. Paixao (46 Gancarczyk, 87 Uliczny), Mila (46 Machaj) – M. Paixao (46 Angielski, 85 Przybylski).

G. Łęczna: Socha - Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Bielak, Prychenko, Nowak, Bożok, Bonin – Szałachowski

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1