Wiadomości

Nareszcie dokończą remont torowiska i budowę nowego przystanku przy Grabiszyńskiej. Ale będą utrudnienia

2014-07-23, Autor: jg
W środę zostaną wznowione prace przy remoncie torowiska tramwajowego i budowie nowego przystanku dla pasażerów w rejonie cmentarza Grabiszyńskiego. Kierowcy i podróżni z MPK muszą liczyć się niestety ze sporymi utrudnieniami.

Reklama

– W związku z realizacją zadań Przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Grabiszyńskiej na odcinku od pętli tramwajowej „Grabiszyńska” do km 0+230 oraz Budowa dojazdu do Pomnika Wspólnej Pamięci rozpoczyna się etap dla którego będą konieczne okresowe wyłączenia z ruchu fragmentów jezdni – informuje Marek Szempliński z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, która odpowiada za prace.

 

 

Dlatego od 23 lipca do połowy sierpnia należy się liczyć z możliwością wprowadzenia na pewnych odcinkach, mniej więcej na wysokości cmentarza Grabiszyńskiego, ruchu wahadłowego.

 

Jak zapewniają urzędnicy, wykonawca dołoży wszelkich starań aby ograniczenia były wprowadzane poza godzinami szczytu i na jak najkrótszy okres.

 

Przypomnijmy, że inwestycja została rozpoczęta wiosną tego roku, gdy wykonano część prac i wycięto przeszkadzające drzewa. Później robotnicy zniknęli z terenu budowy i przez wiele tygodni nic tam się kompletnie nie działo.

 

Mieszkańcy Oporowa są wściekli, bo na swoje osiedle mogą bezpośrednio dostać się tam teraz jedynie autobusami. Tramwaje nadal nie kursują bowiem do pętli Oporów.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Garro 2014-07-23
  13:22:20

  3 0

  "Mieszkańcy Oporowa są wściekli, bo na swoje osiedle mogą bezpośrednio dostać się tam teraz jedynie autobusami. Tramwaje nadal nie kursują bowiem do pętli Oporów."

  Z tym bezpośrednim dojazdem tramwajem na Oporów bym nie żartował. To, że pętla nazywa się "Oporów" nie znaczy, że jest na Oporowie. Do centrum osiedla jest dobre 800 metrów, czyli dwa przystanki autobusem, a do połowy al. Piastów jest drugie tyle, podobnie jak do Kadłubka. Może wreszcie ktoś zaproponuje wydłużenie torowsika od tej tymczasowej pętli "Oporów" w lesie do prawdziwego Oporowa?

 • ~Piotrek 2014-07-23
  14:18:31

  4 0

  Tramwaje we Wrocławiu NIGDY nie dojeżdżały na osiedle Oporów. Pętla "Oporów" znajduje się tuż przed tym osiedlem. Podobnie jest zresztą na Klecinie...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.