Na sygnale

Nastoletni włamywacz schwytany przez policjantów

2019-02-21, Autor: prochu

Policjanci zatrzymali 16-letniego włamywacza specjalizującego się w okradaniu altanek. Jego sposób działania był prosty - za pomocą łomu dostawał się do środka budynków, a następnie sprzedawał wartościowe przedmioty, by utrzymać się po ucieczce z ośrodka szkolno-wychowawczego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Reklama

Mundurowi z Psiego Pola pracowali nad sprawą włamań do altan i jak się okazało, za wszystko odpowiedzialny był 16-letni chłopiec, który uprzednio uciekł z ośrodka szkolno-wychowawczego. Policjanci ustalili, że ukrywa się u swojego znajomego, a pieniądze na swoje codzienne potrzeby zdobywa sprzedając przedmioty pochodzące z kradzieży.

Nastolatek wyposażony w łom, przechadzał się po terenie ogrodów działkowych, a gdy coś zauważył wewnątrz altan, włamywał się do środka. Tak było również w przypadku obiektu na ogródkach przy Bezpiecznej, gdzie ukradł artykuły spożywcze oraz kable elektryczne.

Chłopiec został zatrzymany przez policjantów i usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Na swoim koncie ma najprawdopodobniej też inne kradzieże. 16-latek został przekazany do ośrodka wychowawczego, a teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Katarzyna Nowaczek 2019-02-28
    15:28:31

    1 1

    Ostatnio złapano też mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do gospodarstw domowych http://www.farmer.pl/fakty/polska/wlamywacz-zdemontowal-ciagnik,84197.html w jednym nie oszczędził nawet ciągnika

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.