Wiadomości

Nasz czytelnik alarmuje: autobusy 115 jeżdżą jak chcą. MPK: kierowcy stracą premie

2014-09-18, Autor: Tomek Matejuk
Czytelnik zasygnalizował nam, że autobusy linii 115, kursujące przez ulicę Swojczycką, nie jeżdżą według swojego rozkładu. Przedstawiciele MPK wyjaśniają, że w jednym przypadku autobus miał awarię, a w pozostałych - odjeżdżał z przystanku za wcześnie. - W przypadku kursów przed czasem wyciągniemy w stosunku do kierujących konsekwencje dyscyplinarne w postaci utraty premii - zapowiada przewoźnik.

Reklama

Jeden z naszych czytelników zasygnalizował nam kilka dni temu, że autobusy linii 115 nie jeżdżą według swojego rozkładu.

 

- Nie chodzi już nawet tutaj o punktualność, z którą wiecznie jest problem, ale o to, że po prostu wielokrotnie zaplanowane kursy się nie odbywają - pisze Rafał Pietrzak.

 

Nasz czytelnik pierwszy raz spotkał się taką sytuacją dwa tygodnie temu.

 

- Jeżdżę do pracy z przystanku Swojczycka, różnymi kursami w godzinach od 6 do 7. Dwukrotnie zdarzyło mi się, że chciałem pojechać autobusem, który miał przyjechać o 6:38, ale nie przyjechał. Myślałem, że to problem tylko z tym kursem i zasygnalizowałem o tym MPK przez formularz na stronie internetowej. Niestety do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi, dlaczego w rozkładzie są wirtualne kursy - tłumaczy Rafał Pietrzak, który dodaje, że od tej pory o 6:38 pojawiał się autobus.

 

 

Jednak w poniedziałek 15 września pan Rafał chciał pojechać autobusem o 6:48.

 

- Autobus o tej godzinie się nie pojawił. Również następny, który miał przyjechać o 6:58 miał problem z dojazdem i dopiero o 7:08 przyjechał autobus wypchany ludźmi jak puszka z sardynkami.... Moja żona, która miała jechać autobusem o 6:58 z dzieckiem w wózku, na szczęście już wcześniej zrezygnowała i pojechała odwieźć dziecko do żłobka samochodem - dodaje Rafał Pietrzak.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do wrocławskiego MPK. Przedstawiciele przewoźnika zweryfikowali wskazane przez naszego czytelnika kursy.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że wszystkie pojazdy je realizujące wyjechały z zajezdni, jednak w jednym przypadku awaria, a w pozostałych przypadkach - odjazdy przed czasem spowodowały, że pojazdów nie było na przystanku o czasie rozkładowym - tłumaczy Agnieszka Korzeniowska z MPK.

 

Przedstawiciele przewozowej spółki przepraszają za niedogodności.

 

- Dokładamy wszelkich stań, aby takie sytuacji eliminować, dlatego też w przypadku kursów przed czasem wyciągniemy w stosunku do kierujących konsekwencje dyscyplinarne w postaci utraty premii - zapowiada  Agnieszka Korzeniowska.

 

Przypomnijmy, już w maju informowaliśmy, że MPK chce ograniczyć odjazdy z przystanków przed czasem.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~gość 2014-09-18
  15:18:15

  8 0

  jak doda się do tego że np 136 o godzinie 16 też ma tendencje do znikania na hallera (ja rozumiem że to korki na facie itp ale .... no ludzie usuńcie go z rozkładu) plus kierowcy którzy potrafią nawet starszym ludziom odpowiadać w sposób niegrzeczny a kanary mówią do ludzi per Ty (co przytrafiło mi się wczoraj, zaznaczę że miałem bilet skasowany) to wychodzi na to że mpk to firma z najgorszą obsługa klienta.

 • ~zed 2014-09-18
  23:12:12

  1 0

  Magistrat też sobie robi co chce! A prezydent to nawet jeździ gdzie chce i jak chce!!!

 • ~Roki 2014-09-21
  10:25:36

  3 0

  Prawda jest taka że przy naszych korkach rozkład jazdy z dokładnymi godzinami odjazdów jest nie do obrony. W innych dużych miastach już dawno są rozkłady z jedynie ogólną informacją o częstotliwości kursowania (np. co ok. 10 min). Oczekiwanie że autobus w szczycie będzie na czas mnie bawi. Każdy kto tak myśli niech wsiądzie w swój samochód między 16 a 18 i niech przewidzi o której dokładnie godzinie i minucie dojedzie na drugi koniec miasta a potem jeszcze to wykona. Trochę wyobraźni wystarczy żeby wiedzieć że to się nie uda.

 • ~Rozsądny 2014-09-22
  08:27:40

  0 1

  @Roki: Sorki, ale kursy 115 pomiędzy 6-7 to jeszcze nie jest żaden szczyt i nie ma na Swojczyckiej żadnych korków..

 • ~tantus 2014-09-22
  10:13:26

  0 0

  @Roki: ok, ale przy wrocławskich częstotliwościach takie rozwiązanie nie ma prawa się sprawdzić. Wyobrażasz sobie informację na rozkładzie "autobus kursuje co ok. 30 minut"? Taka informacja, to żadna informacja.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.