Wiadomości

Nie masz własnej krowy, możesz wydoić mlekomat

2011-02-12, Autor: Daria Kędzierska
Z lodówki, z woreczka, z kartonu... Pomysłów na to skąd wziąć rano mleko jest wiele. Jeśli marzy nam się mleko prosto od krowy, nie musimy już planować wycieczki na wieś. We Wrocławiu za kilka złotych sami możemy wydoić... automat ze świeżym mlekiem.

Reklama

Mlekomaty, czyli maszyny do dawania mleka, są już w mieście trzy. Znajdują się o przy halach targowych na ulicach: Strzegomskiej, Jemiołowej  i Widnej. Za 3 złote napełnimy sami litrową butelkę mlekiem o 4. procentowej zawartości tłuszczu, które nie jest pasteryzowane i sztucznie przetwarzane. Brakiem własnej butelki też nie musimy się martwić. Za kolejne 2 złote kupimy sobie własną szklaną, taką jak to za dawnych lat bywało. 

 


Mleko z „Mlecznych budek” pochodzi od krów z dolnośląskich gospodarstw. Wrocławianie polubili  zarówno mleko, jak i pomysł jego sprzedaży. Firma, która zainstalowała budki w mieście, w najbliższym czasie planuje postawić kolejne. Do końca lutego nowe mlekomaty pojawią się koło „Astry” oraz na Kozanowie. 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2011-02-12
  10:10:46

  0 1

  "MLEKO. Doszliśmy do jednego z najbardziej kontrowersyjnych składników zachodniej diety. Ludzie Wschodu i Afrykanie tradycyjnie unikali mleka, traktując je co najwyżej jako środek przeczyszczający. Za to w kulturze zachodu każe się pić mleko każdego dnia, przez całe życie... Powszechna dziś pasteryzacja mleka niszczy jego naturalne enzymy i zmienia budowę jego delikatnego białka, przez co mleko staje się jeszcze gorzej strawne. Żołądek dorosłego człowieka nie jest w stanie strawić mleka pasteryzowanego..., a nawet niemowlęta maja z tym kłopoty, o czym świadczą kolki, wysypki, choroby układu oddechowego, gazy, przykry zapach stolca i inne dolegliwości dość częste dla dzieci karmionych z butelki...
  W latach trzydziestych dr M.Pottenger przeprowadził dziesięcioletnią obserwację wpływu pasteryzowanego mleka... na grupę dziewięciuset kotów... Kotom dr Pottengera wystarczyły tylko trzy pokolenia, aby ulec degeneracji, objawiającej się bezpłodnością i poważnym osłabieniem. Tyle mniej więcej pokoleń Amerykanów i Europejczyków wychowało się na pasteryzowanym mleku. Dziś bezpłodność jest jednym z najczęstszych problemów młodych ludzi świata cywilizowanego..., a 90% amerykańskich dzieci cierpi na
  chroniczną próchnicę zębów..."

  "Wśród Amerykanek, które spożywają mnóstwo rozmaitych pasteryzowanych przetworów mlecznych, odsetek zachorowań na osteoporozę jest największy na świecie, z czego jasno wynika, że przetworzone w ten sposób mleko nie zapewnia dostatecznej ilości wapnia..."

 • ~ 2011-02-12
  10:11:58

  0 1

  Człowiek to jedyny ssak na ziemi, który pije mleko (pokarm dla niemowlaków) CAŁE ŻYCIE. W dodatku nie swojego gatunku. Pij mleko będziesz kaleką!

 • ~ 2011-02-12
  10:13:52

  0 1

  Wszystko o mleku w internecie: http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html

 • ~ 2011-02-12
  10:44:01

  1 0

  "Człowiek to jedyny ssak na ziemi, który pije mleko (pokarm dla niemowlaków) CAŁE ŻYCIE. W dodatku nie swojego gatunku. Pij mleko będziesz kaleką!"

  Ani mój pies ani kot nie gardzą mlekiem ze sklepu czyli tez nie swojego gatunku... i są raczej dorosłe już!

 • ~ 2011-02-12
  11:26:10

  0 1

  ~r moja swinka morska jak sie jej nie upilnuje to potrafi zjesc torbe plastikowa czy kawalek ksiazki... ja pisze O NATURZE.
  Zwroc uwage na odsetek chorych na osteoporoze (problem z wapnem) w krajach gdzie NIE MA TRADYCJI PICIA MLEKA (pojawila sie od niedawna) typu CHINY czy JAPONIA. Problem OSTEOPOROZY prawie w ogole nie wystepuje. Teraz przenies sie do USA gdzie przemysl mleczarski ma ogromne wplywy i manipuluje opinia spoleczna wciskajac mleczny kit - osteoporoza to jeden z najwiekszych problemow tego kraju. Krowie mleko zostalo stworzone dla krów.

 • ~ 2011-02-12
  11:28:22

  1 0

  oj, łykacie wszystko jak młode pelikany

  a zastanawialiście się kiedyś, że mleko można pić dla smaku, bo się lubi?
  dużo innych napojów się pije bo komuś smakują a nikt nie robi od razu wielkiej afery z ich potencjalnie szkodliwego działania.

 • ~ 2011-02-12
  16:08:17

  0 0

  Mało jest afer z powodu szkodliwego działania czegokolwiek... bo to kasa. Skoro wiadomo, że papierosy są takie szkodliwe, to może zlikwidować produkcję i zakazać sprzedaży? KASA!!!

 • ~ 2011-02-12
  18:33:34

  0 0

  A szklana butelka kosztuje nie 2 złote, a od 4 do 12 złotych. 2 złote kosztują tylko butelki plastikowe, które są niemożliwie trudne do umycia i ponownego wykorzystania. Jeśli zaś chodzi o samo mleko (jeśli nie damy się wkręcić w butelkowe naciągactwo): Bardzo smaczne, w dobrej cenie, ciekawie "podane". Automat przyjmuje co prawda tylko odliczoną gotówkę, ale w automacie butelkowym można rozmienić pieniądze. Wszystko szybko, sprawnie i czytelnie.

 • ~ 2011-02-12
  20:10:14

  0 0

  A MLEKOMAT WYDOI CIEBIE

 • ~ 2011-02-13
  10:54:09

  0 0

  [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu. reakcja]

 • ~ 2011-02-13
  15:34:12

  1 0

  argumenty o "ludziach wschodu" czy "murzynach" są bez sensu dla nas. Biała rasa zmutowała jakieś 6-7 tys lat temu, przez całe życie większość z nas wytwarza w jelitach laktazę i świetnie rozkłada mleko. To co dla czarnych i żółtych jest zabójcze, nam robi nieźle. Sorry, ale nie ma "jednej ludzkiej rasy". Różnice są ogromne.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.