Biznes
Nie poznacie Legnickiej. Powstaje tu aż sześć nowych inwestycji [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]
Już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze efekty inwestycji prowadzonych przy ul. Legnickiej, łączącej centrum Wrocławia z jego zachodnią częścią. Powstaje tu aż osiem biurowców oraz budynki mieszkalne.
Legnicka to jedna z wrocławskich ulic, przy których aktualnie buduje się najwięcej. Inwestorzy stawiają na biura i mieszkania, partery przeznaczając na pasaże handlowo-usługowe, a podziemia - na parkingi. Począwszy do przyszłego roku, nowe budynki będą stopniowo oddawane do użytku. Jednocześnie zmienią wygląd tej części miasta nie do poznania.
Zobacz także
Biurowce
Prace nad rozbudową kompleksu biurowego Business Garden Wrocław idą pełną parą. W ramach drugiego etapu tej inwestycji, przy ul. Legnickiej wznoszonych jest sześć budynków biurowo-usługowych. Będą gotowe do listopada przyszłego roku. Nowe biurowce dołączą do czterech gotowych obiektów, w których od ponad roku swoje siedziby mają firmy takie jak Becton Dickinson, Capgemini, Dolby Laboratories i Ceneo. Ekologiczny kompleks Business Garden Wrocław, którego znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne, czarno-białe elewacje budynków, oferuje najemców i pracownikom nowoczesne biura, parkingi podziemne, zieloną strefę rekreacji i restaurację. Inwestorem jest Vastint Poland. Szczegóły i zdjęcia - zobacz tutaj.
Przy ul. Stacyjnej 1, obok dworca Mikołajów, powstaje SQ Business Center, biurowiec w kształcie ekierki. Ma być gotowy w pierwszym kwartale 2019 roku. Zaoferuje 5500 m kw nowoczesnych biur, których ponad połowa została już sprzedana. Inwestorem i generalnym wykonawcą budynku jest firma Antczak. Inwestycja powoli osiąga stan surowy otwarty.
Na działce przy zbiegu placu Jana Pawła II i ulicy Sokolniczej, która przez kilka lat stała pusta, od lipca trwają prace na budowie nowego biurowca Infinity. Ma być gotowy za dwa lata. Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem o łącznej powierzchni ponad 22 tys. m kw. w standardzie klasy A, w którym znajdą się zarówno przestrzenie biurowe (19 818 m kw), jak i handlowo-usługowe na parterze (2 547 m kw). W nowoczesnym kompleksie powstaną też podziemny garaż na 314 miejsc parkingowych, 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice. Inwestorem są Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Zobacz zdjęcia i wizualizacje.
Mieszkania
Legnicka Street to inwestycja przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Rysiej, której pierwszy etap - biurowiec z mieszkaniami i częścią usługową - jest gotowy od 2017 roku. Trwa budowa drugiego etapu, czyli sąsiedniego budynku mieszkalno-usługowego. Jego zakończenie planowane jest na 30 grudnia 2019 r, natomiast przeniesienie własności ponad 470 lokali nastąpi do 20 kwietnia 2020 r. Inwestor, Popowice Development, stawia na nowoczesną architekturę w atrakcyjnej lokalizacji.
Pixel House będzie składał z trzech części, stojących między ulicami Białowieską i Niedźwiedzią. Dwie pierwsze są już gotowe, a budowa trzeciego etapu inwestycji ze 140 mieszkaniami planowo ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jest to inwestycja Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego "MÓJ DOM".
Natomiast przy ul. Przedmiejskiej trwa realizacja dwóch inwestycji mieszkaniowych - Soft Lofty Legnicka i Soft Lofty Centrum. Na parterach dwóch budynków powstaną lokale usługowe, a pod ziemią - parkingi.
Przy okazji warto wspomnieć o modernizacji targowiska Niedźwiedzia przy skrzyżowaniu ulic Niedźwiedziej i Legnickiej. Pisaliśmy o tym tutaj.
Tagi: pixel house, Legnicka Street, Infinity, Business Garden Center, SQ Business Center, Vastint, Popowice Development, Mój Dom
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Volvo zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Wszyscy pracownicy zostaną zwolnieni
64315 -
Credit Suisse zamknie biuro we Wrocławiu? Pracuje tutaj 5 tysięcy osób
53397 -
To już nie będzie Galeria Dominikańska, jaką znamy od lat
44014 -
Wrocław: Upadła kawiarnia na Rynku. Lokal stoi pusty
33997 -
Wrocław: Biurowiec w centrum idzie do remontu. 16-letni budynek ma nowego właściciela
22322
Najczęściej komentowane
-
Credit Suisse zamknie biuro we Wrocławiu? Pracuje tutaj 5 tysięcy osób
2 -
MPK Wrocław pozywa Orlen. Zarzuca mu zawyżanie cen paliwa
2 -
10 najdroższych domów na sprzedaż pod Wrocławiem. Bez kilku milionów nie podchodź!
1 -
To już nie będzie Galeria Dominikańska, jaką znamy od lat
1 -
Miasto chce sprzedać dawne kasyno oficerskie. Ale uprzedza: stan alarmowy!
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert