zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

Niemiła niespodzianka Śląska II w Świdnicy

2019-04-23, Autor: prochu

Rezerwy Śląska dość niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Polonią-Stal Świdnica 1:2 w 21. kolejce wschodniej grupy IV ligi. Jedyną bramkę dla WKS-u zdobył Grzegotz Kotowicz.

W meczu wystąpił między innymi gracz I zespołu Augusto, który wraca do formy po urazie. Portugalczyk już w 16. minucie zaznaczył swoją obecność, zaliczając asystę przy trafieniu Grzegorza Kotowicza. Dla Trójkolorowych była to jednak tylko bramka wyrównująca, bo gospodarze już w 3. minucie wyszli na prowadzenie.

Polonia zagrała dobry mecz, prezentując się solidnie przez praktycznie 90 minut. Pod koniec spotkania ponownie wyszła na prowadzenie, wykorzystując nieporozumienie w szeregach defensywnych WKS-u. Ostatecznie Polonia-Stal niespodziewanie zgarnęła komplet punktów, a z potknięcia wrocławian skorzystał Górnik Wałbrzych, który zmniejszył stratę do liderującego WKS-u do siedmiu punktów.

Polonia-Stal Świdnica - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:1)
Bramka: Kotowicz 16
Śląsk: Szczerbal - Sobczak, Łazarowicz, Kucharczyk, Caliński, Augusto (60 Sztylka), Kazimierowicz, Młynarczyk, Kotfas, Kotowicz, Scalet (20 Kierkiewicz).

Czy wydzielenie buspasa na Podwalu to dobry pomysł?