Nieoczekiwane zakończenie sparingu Śląska

2012-02-09, Autor: mw
W kolejnym sparingu piłkarze Śląska zremisowali z FK Sevojno 1:1. Bramkę dla wrocławskiego zespołu zdobył Waldemar Sobota. Mecz zakończył się skandalem.

Dochodziła 86 minuta spotkania. Piotr Ćwielong wpadł z piłką w pole karne rywali i został przez jednego z rywali powalony na ziemię. Arbiter odgwizdał rzut karny i wskazał na jedenasty metr. I wtedy na boisku wybuchła awantura. Serbowie niezadowoleni z decyzji arbitra ruszyli w jego kierunku. Doszło do szarpaniny, w efekcie której jeden z zawodników Sevojno został ukarany czerwoną kartką. To jeszcze bardziej rozsierdziło Serbów, który postanowili zejść z boiska. W tym momencie mecz się zakończył.

Wcześniej Śląsk miał zdecydowaną przewagę na boisku, ale brakowało skuteczności. Jeszcze w pierwszej połowie Waldemar Sobota uderzył minimalnie nad bramką, a z kolei Piotr Ćwielong trafił w  poprzeczkę. Dużo zamieszania robił Łukasz Madej, którego Serbowie byli w stanie powstrzymać tylko ostrymi faulami. I kiedy wydawało się, że wreszcie Śląsk musi strzelić gola, Serbowie wyprowadzili kontrę i wyszli na prowadzenie. Odpowiedź Śląska była jednak natychmiastowa. Tadeusz Socha dograł do Soboty, a skrzydłowy Śląska najpierw jeszcze ograł jednego z rywali a następnie strzelił pod poprzeczkę.

Po zmianie stron Śląsk nadal dominował. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Łukasz Gikiewicz, ktróry nie zdołał jednak dojść do dośrodkowania Ćwielonga z lewej strony boiska. Serbowie cofnęli się pod swoje pole karne i wyczekiwali szansy na wyprowadzenie kontrataku. Niestety, nadal grali bardzo ostro i po kilka ich ostrych wejść mogło się zakończyć kontuzjami wrocławskich zawodników. Po jednym z takich ostrych ataków piłkarz Slobody zobaczył czerwoną kartkę, ale ustalono, że w jego miejsce wejdzie inny serbski zawodnik, tak by nadal grano w pełnych składach. Druga czerwona kartka została pokazana Serbom w 86 minucie, po wspomnianej już sytuacji z faulem na Ćwielongu w polu karnym.

Śląsk Wrocław - Sloboda Point Sevojno 1:1 (1:1)

Bramka dla Śląska: Sobota 43.

Śląsk: R. Gikiewicz - Socha, Pawelec, Wasiluk, Spahić (46 Wołczek) - Sobota, Sztylka (75 Menzel), Dudek, Madej, Ćwielong - Voskamp (46 Ł. Gikiewicz).